eReport.sk
Bidenove hrozby nezabrali
Americký prezident Joe Biden a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, foto:tasr/ap

Ďalšie stovky miliónov na Ukrajinu: USA schválili balík vojenskej pomoci!


Spojené štáty v piatok oznámili nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 275 miliónov dolárov (254 miliónov eur). Obsahovať bude muníciu, rakety, míny, delostrelecké náboje či protipancierové systémy Javelin.

Ďalšie stovky miliónov na Ukrajinu

Podľa šéfa americkej diplomacie Antonyho Blinkena ide o významné dodávky zbraní, ktoré na Ukrajine naliehavo potrebujú. Oznámenie prichádza v čase, keď Rusko naďalej pokračuje v útoku na Charkovskú oblasť.

Ide zároveň o súčasť balíka vojenskej pomoci pre Ukrajinu v celkovej hodnote 61 miliárd dolárov, ktorý po dlhých sporoch odobril v apríli americký Kongres. Odvtedy americký prezident Joe Biden rozhodol o zaslaní piatich dodávok vojenskej pomoci Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko je synonymom teroru
  2. Toto nie je biznis!
  3. Ruský prezident potvrdil
  4. Igor Melicher.

O pripravovanom balíku informovali predtým vo štvrtok večer traja nemenovaní predstavitelia americkej vlády. Uviedli, že bude zahŕňať delostrelecké granáty kalibru 155 mm, presnú leteckú muníciu, ale aj vozidlá určené na odstraňovanie poškodených tankov a inej už nefunkčnej ťažkej vojenskej techniky z bojiska.

Ruská ofenzíva v Charkovskej oblasti

Rusko spustilo 10. mája novú pozemnú ofenzívu v ukrajinskej Charkovskej oblasti, pričom Moskva odvtedy oznámila už viacero územných ziskov. Ukrajinské úrady tiež začali s evakuáciou tisícov obyvateľov z viacerých častí tejto oblasti.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšie stovky miliónov na Ukrajinu: USA schválili balík vojenskej pomoci!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: