eReport.sk
Toto nie je biznis!
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Je nelogické si myslieť, že Rusko napadne západné krajiny! Odkázal do sveta Orbán


Hovoriť o ruskej hrozbe je skôr prípravou na vstup do vojny. To, čo sa deje teraz, je podobné ako pri burcovaní pred prvou a druhou svetovou vojnou, čo možno vidieť v médiách a vo vyjadreniach politikov, povedal v piatok ráno predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió.

 „Zastaví sa Rusko, ak porazí Ukrajinu?“ položil Orbán otázku a konštatoval, že mnoho ľudí o tom pochybuje. Podľa jeho slov sa pripravujeme na vstup do vojny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD)
  2. Základné hodnoty Európskej únie
  3. Potrebné pre našu slobodu
  4. Rusko je synonymom teroru

Vojnová rétorika v Európe?

„Nezdá, že by ruská armáda dokázala jednoducho poraziť ukrajinskú armádu. Myslím si, že je preto nelogické predpokladať, že Rusko zrazu napadne západný svet,“ dodal s poznámkou, že Rusi by už Ukrajincov porazili, keby boli dosť silní. Pritom sila NATO sa nedá porovnávať s Ruskom, západná aliancia môže byť podľa jeho vyjadrenia tisícnásobne silnejšia. 

Vojna slovanských národov

Orbán pripomenul, že ide o vojnu dvoch slovanských národov a už dva roky nedostal od západných lídrov odpoveď, prečo tento konflikt neizolujú. „Európa najskôr posielala len prilby, potom vojenskú techniku ​​a teraz chcú niektoré krajiny vykonávať vojenské akcie vo vzdušnom priestore Ukrajiny,“ povedal Orbán s tým, že podľa jeho názoru je v Európe citeľná komunikácia „prípravy vojnovej akcie“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je nelogické si myslieť, že Rusko napadne západné krajiny! Odkázal do sveta Orbán

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: