eReport.sk
Ruský prezident potvrdil
Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Foto: shutterstock

Putin sa stretol s Lukašenkom: Ruský prezident v Minsku potvrdil, že je odhodlaný rokovať


Mierové rokovania s Ukrajinou je potrebné obnoviť. No Rusko bude rokovať iba s legitímnym vedením v Kyjeve, vyhlásil v piatok ruský prezident Vladimir Putin.

Putin sa stretol s Lukašenkom

Putin navštívil bieloruskú metropolu Minsk, kde dva dni rokoval s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom. A o výsledkoch informoval počas tlačovej konferencie. Rusko spochybňuje legitimitu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, pretože Kyjev oznámil, že pre prebiehajúcu vojnu s Ruskom sa tento rok nebudú konať prezidentské voľby.

Potvrdil odhodlanie rokovať

Ruský prezident dodal, že pri mierových rokovaniach je potrebné zohľadniť súčasnú situáciu na bojisku. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil Putinove vyhlásenia o mierových rokovaniach za pokus o narušenie mierového summitu, ktorý sa uskutoční v polovici júna vo Švajčiarsku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD)
  2. Potrebné pre našu slobodu
  3. Rusko je synonymom teroru

Putin tiež vyhlásil, že ruské cvičenia s taktickými jadrovými zbraňami nie sú eskaláciou konfliktu, pretože Rusko ich údajne vykonáva pravidelne. Jediným rozdielom je podľa šéfa Kremľa to, že tentoraz sa na nich zúčastňuje aj Bielorusko. Lukašenko s Putinom tiež prisľúbili posilnenie spolupráce v oblasti priemyslu a technológií. Tento krok má obom krajinám pomôcť bojovať proti sankciám, ktoré na obe krajiny uvalil Západ.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin sa stretol s Lukašenkom: Ruský prezident v Minsku potvrdil, že je odhodlaný rokovať

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: