eReport.sk
Nezávislosť netreba?
Ruský prezident Vladimir Putin. chce vyriešiť konflikt na Ukrajine rokovaním. Myslí to vážne, alebo iba blafuje? Ak to myslí vážne, čo na to Zelenskyj a najmä USA? Foto: tasr

Svet je na prahu najväčšej zmeny za posledných 100 rokov. Putin chce vyriešiť konflikt na Ukrajine!

Sučasníci, mladí či starí, môžu pozorovať zmeny, ktoré sa vo svete dejú. Niektoré štáty sa odtŕhajú spod kolonizačnej nadvlády a začínajú novú, slobodnú éru, iné si zase chcú vydobyť nové územia vojenskou silou. Nech je to tak či onak, o niekoľko rokov teda už svet nemusí vyzerať ako ho poznáme dnes, a prepisovať sa tak budú i zemepisné mapy.

Ukončia konflikt na Ukrajine rokovania?

Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky minister zahraničných vecí Wang I včera rokovali o posilnení vzájomnej spolupráce svojich krajín a vojne na Ukrajine. TASR správu prevzala z agentúry DPA. Wang I podľa vyjadrení čínskeho ministerstva zahraničných vecí uviedol, že multipolarizácia vo svete sa zrýchľuje a medzinárodná situácia je v neporiadku. Pripomenul vyjadrenie čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, že svet je na prahu najväčšej zmeny za posledných 100 rokov.

Related Posts

  1. Mladí Slováci to vidia jasne
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
  3. Český prezident Pavel sa obul do Ruska

Rusko a Čína preto musia chrániť práva a záujmy oboch strán s cieľom privodiť nové úsilie na vývoj svetového poriadku, ktorého smerovanie je spravodlivé a rozumné, uviedlo ministerstvo. Putin vyjadril ochotu Moskvy vyriešiť konflikt na Ukrajine prostredníctvom rokovaní. Čína sa vo vojne na Ukrajine usiluje zaujať neutrálny postoj, Moskve však poskytuje dôležitú diplomatickú a finančnú podporu. Putin v stredu uviedol, že prijal pozvanie čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga na návštevu Číny v októbri.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet je na prahu najväčšej zmeny za posledných 100 rokov. Putin chce vyriešiť konflikt na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php