eReport.sk
Čína aj Rusko majú v otázke Ukrajiny aj krokoch USA voči ním dvom jasno. Foto: tasr/ap

Rusko aj Čína majú jasno v otázke Ukrajiny aj krokoch USA voči ním dvom

Medzinárodno-politická situácia vo svete rozhodne nie je ideálna. Svedčí o tom nielen vojna na Ukrajine, ale aj zasahovanie USA do všetkého možného, čo sa kde udeje. Niet preto divu, že Rusko a Čína spolu rokovali nielen o Ukrajine, ale i Američanoch a ich krokoch voči týmto dvom veľmociam.

Kroky USA sú namierené voči Rusku a Číne

Ruský šéf diplomacie Sergej Lavrov a čínsky minister zahraničných vecí Wang I sa v pondelok zhodli na tom, že konflikt na Ukrajine musí byť riešený za účasti Ruska. Rokovali aj o krokoch USA voči Číne a Rusku. TASR správu prevzala z agentúr AFP a Reuters. „Obe strany podrobne rokovali o súčasnom stave záležitostí na Ukrajine a pripomenuli márnosť pokusov vyriešiť túto krízu bez toho, aby sa brali do úvahy záujmy Ruska, a najmä bez účasti Ruska,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení.

Related Posts

  1. Americkým vojnám Charta OSN neprekáža?
  2. americký dolár

Ruský rezort diplomacie dodal, že obaja vyjadrili názorovú blízkosť i v spojitosti s krokmi USA v medzinárodnom priestore vrátane krokov Washingtonu namierených voči Rusku a Číne. Čína sa v spojitosti s konfliktom na Ukrajine usiluje zaujať neutrálny postoj, Moskve však poskytuje dôležitú diplomatickú a finančnú podporu, konštatuje AFP. Medzinárodná izolácia Pekingu sa však prehlbuje. Wang I na niekoľkodňovú návštevu Moskvy pricestoval v pondelok z Malty, kde rokoval s poradcom prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Jakeom Sullivanom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko aj Čína majú jasno v otázke Ukrajiny aj krokoch USA voči ním dvom

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php