eReport.sk
foto: tasr

Cigániková ukázala na pacientov s covidom: Je to najlepšia odpoveď každému mudrlantovi!

Liberálna poslankyňa Janka Bittó Cigániková je od radosti celá bez seba. Pozrela sa totiž na čísla občanov hospitalizovaných s covidom a tvrdí, že tie hovoria samé za seba a potvrdzujú podľa nej to, čo vedecké štúdie a pozorovania zo sveta hovoria už dávno. “Očkovaní ľudia majú oveľa nižšiu šancu skončiť s vážnym stavom v nemocnici,” zdôraznila šéfka zdravotníckeho parlamentného výboru a poslankyňa za SaS na sociálnej sieti. Svojmu statusu pritom dala titulok “Covid sa stal chorobou neočkovaných! “

Podľa Cigánikovej je zaočkovanosť proti covidu na Slovensku dostatočná na to, aby mohla vyhlásiť to, čo vo svojom príspevku uviedla. “Čísla zo slovenských nemocníc potvrdzujú to, čo vedecké štúdie a pozorovania zo sveta hovoria už dávno – očkovaní ľudia majú oveľa nižšiu šancu skončiť s vážnym stavom v nemocnici. Momentálne máme zaočkovaných približne 50 % dospelej populácie. Napriek tomu je takmer 90 % hospitalizovaných covidových pacientov nezaočkovaných. Tieto čísla hovoria samé za seba,” vysvetlila.

Dodala, že rozhodnutie vlády zverejňovať pri hospitalizovaných s covidom aj informácie o tom, či sú zaočkovaní, bol správny krok: “Som rada, že sme na vláde presadili zverejňovanie týchto štatistík, pretože to bude najlepšia odpoveď každému mudrlantovi, ktorý začne spochybňovať silu koronavírusu, začne rozprávať o premorení a vymýšľať s dokonalou imunitou.”

Zdroj: fb/jankabittociganikova

V nemocniciach je podľa informácie ministerstva zdravotníctva z nedele hospitalizovaných 181 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 141 ľudí. Na JIS je 23 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 14 osôb. “Percentuálny podiel očkovaných z hospitalizovaných pacientov je dnes bezo zmeny, rovnako ako včera aj dnes štatistiky ukazujú, že len 13 percent z hospitalizovaných ľudí je očkovaných,” priblížil rezort ministra Vladimíra Legvarského (nom. OĽANO) s tým, že najviac ich je aktuálne vo veku nad 65 rokov.  

Zdroj: fb/ministerstvozdravotnictvasr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jozef Pročko.

      

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti