eReport.sk
Igor Bukovský Foto: tasr

Bukovský poslal Cigánikovej štipľavý odkaz: Táto pani má vykoľajené myslenie!

Členovia skupiny Maduar žiadali od šéfa RTVS Jaroslava Rezníka, aby zorganizoval diskusie na tému COVID-19. Na tom by nebolo nič zvláštne, ich požiadavkou ale bolo, aby sa ich zúčastnili nielen tí, ktorí opatrenia navrhovali či podporovali, ale tí, ktorí boli proti nim. Táto predstava mnohých vydesila. Ozvala sa aj poslankyňa Jana Bittó Cigániková, ktorá spochybnila jedného z diskutujúcich. A bol oheň na streche.

Okrem profesora Vladimíra Krčméryho, profesora Petra Jarčušku či exministra zdravotníctva Marka Krajčího by tak hudobníci radi videli na televíznych obrazovkách debatovať napríklad lekára Igora Bukovského alebo advokátku Maricu Pirošíkovú. „Diskusné relácie majú obsiahnuť hlavné témy a zodpovedať tie najdôležitejšie otázky, ktoré rozdeľujú spoločnosť, a na ktorých nie je zhoda ani v rámci odborných kruhov, a to ako medicínske, tak aj právne,“ píše sa v otvorenom liste, pod ktorý sa už stihli podpísať viaceré známe tváre ako napríklad Fredy Ayisi, Marián Čekovský či Jaro Slávik.

Cigániková: Veď o tom nemajú páru

Iniciatíva sa nepozdávala mnohým lekárom a evidentne ani šéfke zdravotníckeho výboru, liberálke Jane Bittó Cigánikovej. „Medzičasom nám tu vyrástli ako najväčší “odborníci” na pandémiu ekologický aktivista a dietológ s orieškami. A teraz ich chcú hudobníci dostať do hlavného vysielacieho času, nech diskutujú o niečom, o čom nikto z nich nemá páru. Veď to je šialené!“ rypla si.

Jana Cigániková (SaS) šéfu zdravotníckemu výboru – Foto: tasr

Dietológ s orieškami, ako označila lekára Igora Bukovského, sa však ozval a poslankyni poslal štipľavý odkaz. „Tá pani Cigániková, ktorá sedela u mňa opakovane, keď ako bývalá majiteľka materskej škôlky chodila konzultovať jedálne lístky pre deti, a dostávala moje služby aj odbornú pomoc s výraznou zľavou ako prejav podpory z mojej strany, to dajme bokom. Chcem sa jej poďakovať za verejný kredit, ktorý mi udelila vyjadrením, že som dietológ s orieškami,” odkázal političke.

Vzápätí totiž upozorňuje na jednu štúdiu. „Najnovšia štúdia z Harvardovej univerzity z augusta tohto roka ukázala, že konzumácia orechov v dávke už za hrsť denne, oproti ľuďom, ktorí nekonzumujú orechy vôbec, predlžuje život zhruba o 1,5 roka. Zvyšuje kvalitu života, človek sa dožije aj v lepšom zdraví,” tvrdí spokojne Bukovský.

„Takže ak ma tá pani Cigániková, ako budúca šéfka svetovej zdravotníckej organizácie a iní, nazývajú doktor oriešok, netušia aký kredit mi dávajú. Cítim sa požehnaný, že ako lekár, to robím tak dobre, že tým, ktorí o to stoja, pomáham ako orechy,” rypol si do Cigánikovej.

Neostalo len pri planých odkazoch. Bukovský žiada viac. „Pani Cigániková, ktorá má vzdelanie v oblasti verejnej správy a pred vstupom do politiky bola majiteľkou materskej škôlky, s takýmto vzdelaním môže podľa jej názoru verejne diskutovať o vakcíne, vírusoch, potratoch. Je to šialené, že človek s vašim vzdelaním a skúsenosťami môže mať takú funkciu a takú moc, taký vplyv v oblasti ktorej nemôže rozumieť viac a lepšie ako bežný človek. Vy ste za výkon svojej funkcie zodpovedná aj mne a žiadam vás za túto vašu snahu dehonestovať moju osobu o verejné ospravedlnenie,” odkázal jej. Ak sa tak nestane uplatní vraj právo na ochranu osobnosti.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bukovský poslal Cigánikovej štipľavý odkaz: Táto pani má vykoľajené myslenie!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport