eReport.sk
Jana Bittó Cigániková (SaS) v štúdiu spravodajskej televízie počas relácie V politike.
Jana Bittó Cigániková zo Sasky je liberálkou iba vtedy, keď sa to hodí jej. V opačnom prípade je tvrdo - neliberálna. Reprofoto: ta3.com

Cigániková: Heger povie len to, čo mu dovolí Matovič

Heger povie to čo mu dovolí Matovič. Poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková v úvode pondelkovej diskusie o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde vyčítala koalícii, že sklamala demokratického voliča i to, že prispieva k nárastu extrémizmu či preferencií Smeru-SD a Hlasu-SD.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Jana Bittó Cigániková (SaS) v štúdiu spravodajskej televízie počas relácie V politike.
  2. Cigániková velebí Sulíka
  3. Heger má opozičných politikov v zuboch
  4. Opäť sa zložíme na príjmy politikov! OĽANO získa vyše 3 milióny

„Mala tu byť nádej, že tu bude lepšie,“ podotkla Bittó Cigániková a poukázala na nálady v spoločnosti. Skonštatovala, že viaceré trestné konania nemôžu byť dotiahnuté do konca, pretože ich zastaví paragraf 363 Trestného poriadku. Pripisuje to šéfovi parlamentu a Sme rodina Borisovi Kollárovi. Podotkla tiež, že z extrémizmu sa „stalo niečo štandardné“ a legitimizuje sa tým, že s jeho predstaviteľmi rokujú členovia koalície.

Pomáhate Ficovi

„Eduard Heger povie len to, čo mu dovolí Igor Matovič (obaja OĽANO) a Matovič robí len to, čo mu dovolí Boris Kollár,“ dodala s tým, že všetci v koalícii sú tak nejak spokojní, no vedie to k nárastu lídra Smeru-SD Roberta Fica. Vládnej koalícii vyčítala i to, že si dobrovoľne vybrala menšinovú vládu bez SaS.

Zlá situácia v zdravotníctve

Kritizovala aj kroky vlády v súvislosti so Všeobecnou zdravotnou poisťovňu (VšZP) a jej dofinancovaním. Štátna poisťovňa je podľa jej slov „povolaním syn“ a nech urobí čokoľvek, vláda ju dofinancuje. „Máme tu drahé nákupy, dofinancovanie neefektivity. Dobre, nemáme tu kradnutie, ale máme tu v hojnej miere plytvanie,“ povedala. Poukázala na situáciu v zdravotníctve. Tá je podľa jej slov horšia než predtým a nijako sa tomu nezabránilo.

Klony Smeru

Marek Šefčík (OĽANO) podotkol, že SaS nevyčíta vláde „zlodejinu“ a korupciu, no ide odvolávať Hegerovu vládu s „klonmi Smeru-SD“, ktorí tu vybudovali „korupčný systém našich ľudí“. Vyčíta jej, že hovorí o VšZP a zdravotníctve, no neodvoláva ministra financií Matoviča ani ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO).

Do diskusie k návrhu na vyslovenie nedôvery vláde je prihlásených ešte päť rečníkov písomne, po nich sa môžu poslanci hlásiť ústne.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cigániková: Heger povie len to, čo mu dovolí Matovič

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php