eReport.sk
Opäť sa zložíme na príjmy politikov! OĽANO získa vyše 3 milióny
Richard Sulík (vpravo) a jeho SaS dostane za volebný výsledok podstatne menej peňazí ako líder OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

VIDEO Sulík nechce predčasné voľby, varoval šéf Smeru. Pellegrini: Podporíme odvolanie vlády

Sulík nechce predčasné voľby, chce sa len vrátiť naspäť do vlády, to bola téma tlačovej besedy po mimoriadnom rokovaní NR SR k odvolávaniu vlády SR. Robert Fico predniesol postoje strany SMER – SD, ktorými sa budú riadiť v najbližších dňoch. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kto je tu fašista? Kollár saskárov nešetril
  2. Heger arogante hádže vinu na podnikateľov
  3. Európska únia je teda dobre trafená! - vyhlásil Fico

„Je mi veľmi smutno, pretože o tri týždne si pripomenieme 30 rokov od vzniku Slovenskej republiky a namiesto toho, aby sme teraz viedli diskusiu na tému, ako budú vyzerať oslavy 30. výročia Slovenskej republiky, namiesto toho, aby sme hľadali cesty k pozitívnemu zviditeľneniu nášho štátu vo svete sme svedkami nechutnej výmeny názorov medzi SaS ako bývalou vládnou stranou a zostatkom vládnej koalície,“ povedal Fico.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili rokovací deň. Od 14.00 h rokovali o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde. Návrh odôvodnil líder SaS Richard Sulík. Premiér Eduard Heger (OĽANO) argumenty opozície odmietol. Do diskusie sa prihlásilo 14 poslancov písomne, traja za poslanecký klub. Na rad sa zatiaľ nedostali, diskusii dominovali vyjadrenia ministrov. Pokračovať by v nej mali v piatok (9. 12.) ráno od 9.00 h, informovala TASR.

Heger pripomenul rok 2011

Sulík v úvode diskusie uviedol, že ak by sa podarilo vláde vysloviť nedôveru, mohla by sa riadne a zmysluplne rekonštruovať. V takomto prípade by jej vládnutie strana SaS v parlamente podporila. Deklaroval, že liberáli by jej súčasťou neboli. Predčasné voľby mu už vzhľadom na termíny nedávajú veľmi zmysel.

Premiér pripomenul SaS sľub, že nikdy nepovalí túto vládu. Žiada liberálov, aby sa vrátili „z kratšej cesty späť“, pretože ich hlasy rozhodnú. Pripomenul rok 2011, keď vtedajšia opozícia čakala pád vlády a predčasné voľby. Ide podľa neho o zápas o demokraciu.

SaS: Štát sa pod Hegerovými rukami rozpadá

Šéf SaS Richard Sulík reagoval, že premiér nekoná, keď konať má. Pripomenul, že pád vlády Smer-SD k moci nevráti, ale predčasné voľby môžu, preto ponúkajú aj iné scenáre. Branislav Gröhling (SaS) povedal, že štát sa pod Hegerovými rukami rozpadá. Jana Bittó Cigániková (SaS) pripomenula, že prosili Hegera, aby si urobil v OĽANO poriadky, aby vedeli fungovať.

O slovo požiadal aj predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár. SaS označil za farizejov, pokrytcov a „naslovovzatých odborníkov“ na rozbíjanie vlád. Odmietol dôvody na pád vlády, najmä to, že kabinet nedokáže pomôcť nízkopríjmovým skupinám obyvateľov.

Pellegrini za jediné riešenie označil predčasné voľby

Okrem toho vystúpili v diskusii aj viacerí ministri. Poslanci za SaS a opozícia na nich reagovali faktickými poznámkami. Viacerí sú ešte prihlásení do diskusie, na rad sa zatiaľ nedostali.

Nezaradený poslanec NR SR Peter Pellegrini počas dňa na tlačovej konferencii uviedol, že jeho poslanci podporia odvolanie vlády. Odmietol „strašenie“ tým, čo nastane po prípadnom páde vlády. Za jediné riešenie označil predčasné voľby. Podotkol, že najväčším problémom Slovenska momentálne nie je pandémia, energie, inflácia či vojna na Ukrajine, ale súčasná vláda.

Zdroj: youtube.com/hlas-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sulík nechce predčasné voľby, varoval šéf Smeru. Pellegrini: Podporíme odvolanie vlády

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti