eReport.sk
Michalovská nemocnica akútne potrebuje krv. Ilustračné foto: TASR – Milan Kapusta

Darcovia pozor: Michalovská nemocnica akútne potrebuje krv!

Letné mesiace bývajú z hľadiska darcovstva krvi kritické, čo sa začína prejavovať aj v týchto dňoch. V súčasnosti akútne potrebuje túto veľmi vzácnu tekutinu najmä nemocnica v Michalovciach.

Zásoby krvi v nemocnici v Michalovciach sa míňajú. Zariadenie vyzýva verejnosť na darovanie krvi. TASR o tom informovala Bianka Krejčíová, PR špecialistka siete Svet zdravia, pod ktorú patrí aj michalovská nemocnica.

Ak ste zdraví a máte od 18 do 60 rokov, pomôžte

Ako uviedla, letné mesiace sú vo všeobecnosti najkritickejším obdobím, keď je spravidla krvných zásob menej. „Spotreba krvi je pre zvýšený počet úrazov a nehôd vyššia a mnohí darcovia sú odcestovaní na letných dovolenkách,“ ozrejmila. V michalovskej nemocnici preto vyzývajú tých, ktorí krv môžu darovať, aby prišli a pomohli pacientom, ktorí to potrebujú. Krv najčastejšie využívajú pri operáciách, úrazoch, nehodách a pre ďalších akútnych pacientov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zuzana Čaputová

Záujemcovia, zdraví ľudia vo veku od 18 do 60 rokov, môžu prísť darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie nemocnice každý pracovný utorok, štvrtok a piatok v čase od 7.00 do 10.00 h. Krejčíová podotkla, že na odber je potrebné vopred sa objednať, a to na telefónnom čísle 0566416 916 alebo 0905 645 238.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Darcovia pozor: Michalovská nemocnica akútne potrebuje krv!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti