eReport.sk
Peter Schutz
Novinár Peter Schutz. Zdroj: FB / Tomáš Taraba

Chmelár rázne ohodnotil ďalšieho „novinára“. Túto kritiku si Schutz asi zarámovať nedá


Po atentáte na premiéra Roberta Fica väčšina politikov z koalície aj opozície síce volá po akomsi pokoji zbraní, niektorí novinári to však úspešne bojkotujú. Na oko sa síce tvária, že to, čo sa udialo v Handlovej im je ľúto, v skutočnosti im je to ale jedno a oni svoj jed šíria ďalej.

Najslávnejší konzument krabicového vína

Zdravotný stav Robert Fica sa našťastie zlepšuje, kedy sa však vráti do svojho úradu si dnes ešte predpovedať netrúfa nikto. Teda, skoro nikto. Novinár z Denníka N Peter Schutz v tom má totiž jasno. A práve jeho „víziu“ kritizuje v statuse Eduard Chmelár, politický komentátor, historik a poradca premiéra Roberta Fica. „Za dva týždne bude Robert Fico behať po úrade vlády. Zotaví sa veľmi rýchlo.“ Túto vetu napísal Peter Schutz 17. mája, pričom včera od atentátu na predsedu vlády uplynuli dva týždne a on je ešte stále vo vážnom stave v banskobystrickej Roosweltovej nemocnici.

Dávam sem tento výrok najslávnejšieho konzumenta krabicového vína iba preto, aby som upozornil, akí psychiatrickí pacienti sú dnes v pozíciách elitných komentátorov slovenských denníkov.

Eduard Chmelár, politický komentátor, historik a poradca premiéra Robert Fica

„Dávam sem tento výrok najslávnejšieho konzumenta krabicového vína iba preto, aby som upozornil, akí psychiatrickí pacienti sú dnes v pozíciách elitných komentátorov slovenských denníkov,“ priznáva Chmelár, ktorý si zároveň kladie otázku, prečo by mal politik, alebo ktokoľvek iný, rešpektovať takýchto šialencov zrelých na hospitalizáciu do nejakého detenčného ústavu. „Tým skôr, ak nemajú žiadne nároky na kvalitu a etiku svojej práce. Oni si ešte stále myslia, že majú autoritu ako Egon Ervin Kisch, Bob Woodward alebo prinajmenšom Laco Novomeský,“ sarkasticky pridáva politický komentátor.

Nie je súčasťou riešenia, ale problému

V skutočnosti je to podľa Chmelár polovzdelaná cháska bez morálky a intelektu (česť výnimkám), ktorá má na dianie v spoločnosti neprimeraný vplyv. „Denník N napríklad spísal svoje podmienky na spoločenské zmierenie. Z desaťbodového plánu sa len dve vágne dotýkajú novinárov, drvivá väčšina sú však požiadavky na politikov. Je to rovnako arogantná reakcia bez štipky empatie ako nedávne vyhlásenie šéfredaktorov slovenských médií, ktorí vyzvali politikov, aby prestali rozdeľovať spoločnosť – ani slovo o vlastnej zodpovednosti, ktorú im len tak mimochodom pripisuje väčšina spoločnosti (podľa prieskumu agentúry SANEP),“ konštatuje poradca premiéra.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vláda vakcíny a sloboda
  2. Samozvané elity
  3. Čaputovej priorita Ukrajina?
  4. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  5. Peter Schutz
  6. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  7. Fotokoláž novinár Peter Schutz

„Niet dôvodu našľapovať okolo takýchto „novinárov“ po špičkách. Tým skôr, že používajú vulgárne urážky, ktoré by v zodpovedných médiách neprešli cez žiadneho editora. Seriózny vydavateľ by takýchto hulvátov vyhodil na hodinu,“ prízvukuje Eduard Chmelár a na samý záver dodáva, že treba vedieť, že Peter Schutz, ktorý v poslednom komentári denníka SME fanaticky odmieta zmierenie a zaslepene presviedča, že „spoločenská polarizácia nemá alternatívu“, nie je súčasťou riešenia, ale problému.

Zdroj: FB / Eduard Chmelár

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár rázne ohodnotil ďalšieho „novinára“. Túto kritiku si Schutz asi zarámovať nedá

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: