eReport.sk
Vláda vakcíny a sloboda
Doktor Igor Bukovský. Zdroj: Ivona Orešková

Bukovský: pseudo-moralizujúci intelektuáli a ideologicky aktívni novinári radikalizujú spoločnosť

Igor Bukovský reaguje na článok v Denníku N.  „Vládnu nám cynici, šarlatáni a úplní hlupáci,“ povedal pre Denník N sociológ Buzalka. Bukovský mu odkazuje: Nepočul som Vaše bedákanie o našich vládcoch, keď bol predsedom vlády, ministrom školstva a predsedom NR SR usvedčený plagiátor s podvodne získaným vysokoškolským titulom…

Igor Bukovský reaguje na článok v Denníku N

Denník N vydal rozhovor so sociálnym antropológom, Jurajom Buzalkom. Ten sa mimoriadne nelichotivo vyjadril o členoch súčasnej vlády. Hovoril o šarlatánoch a úplných hlupákoch.

screenshot článku v Denníku N. Zdroj: FB I. Bukovského

Bukovský má pre Buzalku odkaz. „Pán Buzalka, nepočul som Vaše bedákanie o našich vládcoch, keď bol predsedom vlády, ministrom školstva a predsedom NR SR usvedčený plagiátor s podvodne získaným vysokoškolským titulom. Ani keď bol predsedom NR SR človek s výraznou poruchou sexuálneho správania. Keď bol predsedom vlády marketér alkoholických nápojov, keď bol ministrom financií človek, ktorý „nemá svoj bankový účet, lebo nerozumie financiám“. Ani keď bola ministerkou investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vyučená bábkoherečka, keď sa vo vládnej zostave a v parlamentnej väčšine vyskytovali nositelia nebezpečne intenzívnych patologických osobnostných profilov.

Niektorí z nich sa dokonca verejne prezentovali typickými mafiánskymi spôsobmi. Z toho by si človek mohol urobiť záver, že „takí vládcovia“ Vám vyhovujú, alebo Vám prinajmenšom morálne neprekážajú,“ udrel Igor Bukovský na sociológa.

Odkaz Bukovského Meriánovi Leškovi

Známy lekár má odkaz aj pre novinára Leška. „Pán Marián Leško, nepočul som Vaše výzvy na „zarazenie“ politikov, keď v ostatných štyroch rokoch politici (aj mnohí majitelia médií a sociálnych sietí) porušovali zákony a Ústavu SR, ba aj dobré mravy. Nepočul som Vaše varovania pred „samoreguláciou“ lekárov s kritickými otázkami, keď ma vtedajší predseda vlády na mimoriadne sledovanej tlačovej besede z Úradu vlády a na rokovaní NR SR opakovane označil za blázna, ktorý by mal prísť o titul „MUDr.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. E. Kaliňák, M. Leško
  2. Mikas sa vrátil
  3. Vláda vakcíny a sloboda

Nepočul som žiadnu Vašu výhradu k tomu, že takto koná usvedčený plagiátor. Nepočul som žiadnu Vašu výhradu voči svojmu kolegovi Petrovi Schutzovi, ktorý opakovane písal o státisícoch neočkovaných ľudí ako o „dobytku s IQ teľaťa“, ktorý by mal „ako na bitúnku kvičať od bolesti“,“ pripomína Bukovský.

Podľa známeho lekára, kovidová kríza prerástla do otvoreného boja o budúcnosť spoločnosti a civilizácie, ktorá storočia stála na pilieroch z Atén, Jeruzalema a Ríma.

„Kým sa budú pseudomoralizujúci intelektuáli a ideologicky aktívni novinári (a moderátorky) neustále považovať za lepších a spoločensky nadradených nad tých, ktorých považujú za svojich názorových oponentov a teda úhlavných nepriateľov, podporujú tým dekonštrukciu spoločnosti a nebezpečnú radikalizáciu vzniknutých barikád,“ upozornil Bukovský.

Na záver už iba dodal, že podľa neho, sa ešte stále sa dá vyhnúť zrúteniu našej „ako-tak slobodnej spoločnosti“.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bukovský: pseudo-moralizujúci intelektuáli a ideologicky aktívni novinári radikalizujú spoločnosť

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre