eReport.sk
Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: tasr

Chmelár: Ďuriš Nicholsonová už týždeň mešká! A určila si nový termín odstúpenia. Myslí to naozaj vážne?

„Jablčná Lucia si určila na odstúpenie nový termín – 27. september. Ale teraz už naozajstsky fakt!“ Napísal to v utorok so značnou dávkou irónie politický analytik Eduard Chmelár na sociálnej sieti.

Chmelár deň predtým, teda v pondelok 18. septembra „pripomenul“ – opäť na sociálnej sieti – sľub europoslankyne a šéfky strany Jablko Lucie Ďuriš Nicholsonovej.

Zdroj: fb/chmelareduard

Chmelár pripomína „meškanie“

„Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá kandiduje za Demokratov, povedala, že ak nebudú mať do 10. septembra v prieskumoch 4 percentá, odstúpi z volieb,“ napísal v pondelok Chmelár. Ironicky pripomenul: „Pozdravujem líderku Jablka a pripomínam, že už týždeň mešká.“ Europoslankyňu tiež citoval, podľa neho uviedla: „Je to náš približný interný dedline. Ak v tom čase nebudú mať Demokrati nad 4 percentá, potom sa kandidatúry vzdávame.“

Ako napísal portál tvnoviny.sk, keď sa strana Jablko spájala s Demokratmi, priniesla si europoslankyňa so sebou aj starší záväzok. Líderka Lucia Ďuriš Nicholsonová totiž od vzniku strany tvrdila, že kvôli nim neprepadne žiaden hlas demokratického voliča v predčasných parlamentných voľbách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Draxler o migračnej kríze
  2. Smer ukončí chaos

Chmelár: Jablčná Lucia určila nový termín

Tento svoj sľub zopakovala Ďuriš Nicholsonová aj začiatkom augusta s tým, že začiatkom septembra sa na základe prieskumov definitívne rozhodnú, ako budú v kampani pokračovať. Teraz svoje rozhodnutie ohľadom dátumu pozmenila. Zatiaľ z kandidátky Demokratov odstúpiť neplánuje. Strane teraz merajú agentúry 3,5 až 3,7 %. Ona spomenula prieskum, v ktorom mali vraj nad 4 percentá.

Chmelár na margo toho v stredu napísal: „Ďuriš Nicholsonová hovorí, že počúvajú ľudí aj osobnosti. Že zatiaľ je na odstúpenie z volieb príliš skoro. Určili si nový interný dedline 27. september.“ Teraz zostáva len čakať, či preferencie Demokratov, na kandidátke ktorých sa nachádzajú aj ľudia z Jablka, astronomicky vyletia do výšky, alebo europoslankyňa splní „sľub“.

Zdroj: fb/chmelareduardKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Ďuriš Nicholsonová už týždeň mešká! A určila si nový termín odstúpenia. Myslí to naozaj vážne?

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php