eReport.sk
Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
Europoslankyňa a šéfka strany Jablko Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: tasr

Chmelár: Ďuriš Nicholsonová už týždeň mešká! A určila si nový termín odstúpenia. Myslí to naozaj vážne?


„Jablčná Lucia si určila na odstúpenie nový termín – 27. september. Ale teraz už naozajstsky fakt!“ Napísal to v utorok so značnou dávkou irónie politický analytik Eduard Chmelár na sociálnej sieti.

Chmelár deň predtým, teda v pondelok 18. septembra „pripomenul“ – opäť na sociálnej sieti – sľub europoslankyne a šéfky strany Jablko Lucie Ďuriš Nicholsonovej.

Zdroj: fb/chmelareduard

Chmelár pripomína „meškanie“

„Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá kandiduje za Demokratov, povedala, že ak nebudú mať do 10. septembra v prieskumoch 4 percentá, odstúpi z volieb,“ napísal v pondelok Chmelár. Ironicky pripomenul: „Pozdravujem líderku Jablka a pripomínam, že už týždeň mešká.“ Europoslankyňu tiež citoval, podľa neho uviedla: „Je to náš približný interný dedline. Ak v tom čase nebudú mať Demokrati nad 4 percentá, potom sa kandidatúry vzdávame.“

Ako napísal portál tvnoviny.sk, keď sa strana Jablko spájala s Demokratmi, priniesla si europoslankyňa so sebou aj starší záväzok. Líderka Lucia Ďuriš Nicholsonová totiž od vzniku strany tvrdila, že kvôli nim neprepadne žiaden hlas demokratického voliča v predčasných parlamentných voľbách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Draxler o migračnej kríze
  2. Smer ukončí chaos

Chmelár: Jablčná Lucia určila nový termín

Tento svoj sľub zopakovala Ďuriš Nicholsonová aj začiatkom augusta s tým, že začiatkom septembra sa na základe prieskumov definitívne rozhodnú, ako budú v kampani pokračovať. Teraz svoje rozhodnutie ohľadom dátumu pozmenila. Zatiaľ z kandidátky Demokratov odstúpiť neplánuje. Strane teraz merajú agentúry 3,5 až 3,7 %. Ona spomenula prieskum, v ktorom mali vraj nad 4 percentá.

Chmelár na margo toho v stredu napísal: „Ďuriš Nicholsonová hovorí, že počúvajú ľudí aj osobnosti. Že zatiaľ je na odstúpenie z volieb príliš skoro. Určili si nový interný dedline 27. september.“ Teraz zostáva len čakať, či preferencie Demokratov, na kandidátke ktorých sa nachádzajú aj ľudia z Jablka, astronomicky vyletia do výšky, alebo europoslankyňa splní „sľub“.

Zdroj: fb/chmelareduard


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Ďuriš Nicholsonová už týždeň mešká! A určila si nový termín odstúpenia. Myslí to naozaj vážne?

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: