eReport.sk
Draxler o migračnej kríze
Predstavitelia strany Sme-SSD, foto:fb/smer

Draxler o migračnej kríze: Keby sa neozval Smer, vláda a polícia by doteraz nekonali!

Draxler o migračnej kríze! Ako blesk z jasného neba. Tak sa na slovenskej politickej scéne spustila téma migračnej krízy. Udialo sa tak po tom, čo Robert Fico (Smer-SD) a jeho stranícki kolegovia upozornili na 700 migrantov, ktorí sú držaní vo výrobnej hale vo Veľkom Krtíši. Negatívne hlasy hovoria, že na Slovensku vláda s políciou už pustili tisíce osôb, tie ešte negatívnejšie dokonca dnes hovoria až o desaťtisícoch. Polícia mala naviac dostať zvláštny pokyn, aby nelegálnym migrantom vydávala potvrdenia, ktoré v podstate legalizujú ich nelegálny pobyt na Slovensku.

„Je úplne bizarné, že na problém museli verejne videom upozorniť až predstavitelia strany Smer. Dovtedy sa akoby rátalo s tým, že sa problém vyrieši tak nejako sám,“ myslí si exminister školstva a komentátor verejného diania Juraj Draxler.

Nie je to prvý problém, ktorý chcel Hamran zatajiť pred občanmi

Nie je to pri tom prvýkrát, čo sa nám zdá, že polícia s vládou chceli zatajiť podstatné informácie ohľadom migrácie, či nebezpečnom pohybe na území Slovenska. Exministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi napríklad minulý rok trvalo naozaj veľmi dlho, kým priznal problém s migrantami. Pamätať si to môžeme podľa toho, že nám Česko a Rakúsko na niekoľko týždňov uzavreli hranice.

Foto: fb/jurajdaxler

„Pripomína to situácie z minulého roka. Vtedy nám Česko a Rakúsko načas zaviedli hraničné kontroly (Rakúšania relatívne zhovievavé, na českej hranici to bolo tvrdšie). Pretože Slovensko prakticky vôbec nekontrolovalo priechod migrantov. V lete potom polícia zlyhávala aj v inej oblasti pohybu: Európou sa valila masa kamiónov, ktoré sa zhromaždili na tureckej hranici, keď sa Bulhari z vnútropolitických dôvodov naťahovali, ktorá agentúra bude robiť vstupné kontroly tovaru. Na niektorých miestach potom polícia kamióny zastavovala pred mestami a púšťala ich postupne, aby tam nerobili zápchy,“ pokračuje Draxler.

Vedenie polície rieši politický boj proti Ficovi, nie migračnú krízu

Ten vidí hlavný problém v tom, že sa polícia nesústredí na úlohy, ktoré sú podstatné, ale na boj s politickou opozíciou, ktorá je favoritom nadchádzajúcich parlamentných volieb. Je pravda, že keby boli policajti takí aktívni, ako boli napríklad pri kontrole ľudí počas pandémiu covidu-19, alebo pri marketingových aktivitách pri vykopávaní dverí opozičných predstaviteľov a nominantov, dozaista by hranicu medzi Maďarskom a Slovenskom vedeli uchrániť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanci
  2. Smer ukončí chaos
  3. Bývalá koalícia si neželá rokovať

„Prečo sa takéto veci dejú? Vedenie polície a ministerstva vnútra je posadnuté hlavne ´bojom s mafiou´ a inými politickými vecami. To, že sa na juhu Slovenska skoncentrovali utečenci, riešili primitívnym uzavretím stoviek ľudí do výrobnej haly. A strážia ich dve policajné autá. Samozrejme, že hranica sa nedá len tak dokonale uzavrieť. Samozrejme, že tie toky sú po rokoch tento rok opäť mimoriadne rozsiahle (a v dohľadnej dobe to nebude lepšie). Ale dalo sa to zvládať oveľa, oveľa efektívnejšie. Za to, že z migrantov je teraz predvolebná téma, môže v prvom rade vedenie ministerstva vnútra a polície,“ uzavrel Draxler.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Draxler o migračnej kríze: Keby sa neozval Smer, vláda a polícia by doteraz nekonali!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php