eReport.sk
Smer ukončí chaos
Ladislav Kamenický, foto:eReport

VIDEO Kamenický pre eReport: Smer ukončí chaos, všade cítiť, že spoločnosť je tehotná na zmenu!

Smer ukončí chaos?! Slovensko sa 11 dní pred voľbami nachádza v zlej kondícii. Naštartovať nápravu v oblasti verejných financií, či bezpečnosti, sa nepodarilo ani progresívnej úradníckej vláde prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Mnohí by dokonca tvrdili, že situácia je po niekoľkých mesiacoch jej kabinetu ešte horšia. Jej nominant na pozícii premiéra Ľudovít Ódor niekedy na spoločnosť dokonca pôsobí, ako keby viac plnil kampaňové úlohy v súvislosti s kriminalizáciou opozície, alebo v súvislosti s migráciou. Aj napriek tomu, že je jeho vláda úradnícka, obmedzil sa na značne politické vyjadrenia, ktoré spoločnosti neprinášajú riešenia, ale ďalšie rozdeľovanie.

„Smer ukončí chaos“

„Potrebujeme resuscitovať Slovensko a nebude to jednoduché. My sme povedali, že medzi prvé kroky budú patriť opatrenia v oblasti hypoték, migrácie, či riešenie cien energií,“ tvrdí bývalý minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) pre eReport. Smer má už dlhšie vo svojich programových dokumentoch jasne určené priority, ktorým by sa v prípade, že by sa stali vládnou stranou, chceli sociálni demokrati venovať.

Okamžité riešenie rastu cien energií

Konkrétne ceny energií budú jednou z najpodstatnejších oblastí. Je to totižto niečo, čo priamo zasahuje do peňaženiek občanov. Vieme, že veľké množstvo Slovákov má problém s platením väčších nepredpokladaných výdavkov. Pokiaľ by sa teda naplnil zlý scenár Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, množstvo domácností by to uvrhlo do poriadnej finančnej depresie.

Zdroj: yt/eReport

„ÚRSO povedal, že pokiaľ sa nič nespraví, tak od januára stúpnu ceny energií. Elektriny o 81 %, plynu o 110 %. To sú strašné veci a bordel, čo nám tu zanechávajú,“ kritizuje Kamenický vlády OĽANO a progresívnu úradnícku vládu.

Nová vláda to bude mať zložité, treba skúsených politikov

Podľa exministra nebude mať nová vláda jednoduché úlohy. Problémy spoločnosti sú totižto hlboké. Práve preto je podľa neho dôležité, aby ľudia vo voľbách nadmerne neexperimentovali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Veci môžu byť inak!
  2. Kým pôjdete voliť
  3. Pokračujú v okrúhlych stoloch
  4. Smer dominuje aj medzi mladými voličmi

„30.9. sa ide rozhodovať o tom, či to bude vláda liberalizmu a progresivizmu, ktorý v podstate hovorí o tom, že ten štát nemusí byť taký silný, ale radšej slabý. Bude sa starať o bohatých, o korporácie a o reťazce. Alebo tu bude vládnuť ľavica, ktorá bude mať národné zmýšľanie a bude hájiť záujmy Slovenskej republiky a jej občanov, či ktorá bude zvyšovať životnú úroveň,“ podotkol Kamenický.

Smer chce vyhrať voľby

Zároveň potvrdil, že Smer má záujem vyhrať voľby, zostaviť vládu a obsadiť pozíciu predsedu vlády Robertom Ficom (Smer-SD). „My chceme zostaviť vládu a ak bude výsledok slovenskej sociálnej demokracie dobrý, bude to o to ľahšie,“ dodal Kamenický.

V relácii „Bez cenzúry“ s Fedorom Flašíkom sa taktiež dozviete:

Mal by bývalý premiér I. Matovič podstúpiť vyšetrenie u psychiatra?
Ako je spokojný s priebehom úspešnej kampane Smeru-SD?
Čo si myslí o jadre a o elektromobilite?
Ako zabezpečiť lepšie čerpanie eurofondov?
Udrží a rozšíri Smer životnú úroveň Slovákov?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kamenický pre eReport: Smer ukončí chaos, všade cítiť, že spoločnosť je tehotná na zmenu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php