eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Heger tajomne o reforme v koalícii: Je to niečo, čo by mohlo priniesť viac pokoja


Tajomne zahmlieval, podstatu však povedať nechcel. Povedal síce „A“, odmietol však povedať „B“. Občanov – a to bez ohľadu na ich politické preferencie – by však skutočne zaujímalo, ako chce táto rozhádaná vláda pokračovať. Jej predseda však aj dnes iba „obkecával“ o tom, ako chce vyriešiť aktuálnu koaličnú krízu. Heger opäť neponúkol konkrétne riešenie problému, ktorý predstavuje pre Slovenskú republiku bezpochyby aj riziko.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) predstavil koaličným partnerom reformu fungovania koaličnej rady. Chce ňou sprehľadniť procesy a priniesť viac pokoja. Povedal to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Budú lídri súčasťou koaličných rád, alebo nie?

Heger nechcel viac svoj návrh konkretizovať. Povedal, že o ňom rokuje v koalícii. „Je to niečo, čo by mohlo priniesť viac pokoja do situácie a mohlo by to posunúť komunikáciu, aby ľudia videli výsledky, ktoré robíme,“ povedal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár
  2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  3. Peter Pellegrini.
  4. Soták kriticky o Hegerovi
  5. Veronika Remišová na snímke z videa.
  6. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich „je to postavené“. „Budú tam súčasne v jednom okamihu,“ dodal.

Bol som na nich hrdý.

Predseda vlády o Matovičovi a Sulíkovi.

S blížiacou sa republikovou radou SaS Heger povedal, že s každým koaličným lídrom rokuje a každý má nejaké požiadavky, no nechcel ich špecifikovať. Oceňuje, že každý si uvedomuje zodpovednosť, a prosí, aby v nej zotrvali. Treba podľa neho ukázať Slovensku, že demokratické strany vedia dovládnuť a majú výsledky. Dodal, že konflikt nesmie vyústiť do pádu vlády. „Nemôžeme si dovoliť skrátiť volebné obdobie, rozpad vlády,“ vyhlásil.

Ocenil vystupovanie Sulíka a Matoviča na tlačovke

Premiér rešpektuje diskusiu vzhľadom na návrh predsedu Sme rodina Borisa Kollára o predložení ústavného zákona, ktorý by umožnil skrátenie volebného obdobia, no nemyslí si, že je to správny nástroj.  

Heger označil ako profesionálne piatkové (1. 7.) vystúpenie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) a ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) počas brífingu k investícii automobilky Volvo. „Bol som na nich hrdý,“ povedal. Ak by takto vystupovali naďalej, Slovensko môže byť podľa neho úspešnou krajinou.

Hneď ako nebude mať nejaký minister moju dôveru, dám to hneď vedieť.

Premiér Eduard Heger (OĽANO)

Opoziční lídri mali podpísať memorandum, že investícia Volva bude mať podporu aj po parlamentných voľbách, respektíve zmene vlády. Heger to označil za dôležitý krok. „Som rád, že sa k tomu priznali aj lídri opozičných strán a že na tom máme jednotu,“ povedal. Zároveň informoval o rokovaniach o investíciách s ďalšími spoločnosťami, no nechcel špecifikovať odvetvie ani región.

Črtá sa dohoda s odborármi?

Budúci týždeň majú pokračovať rokovania s odborármi, chcú podľa premiéra nájsť prienik, ktorý bude únosný. Lekárski odborári dostali podľa neho ponuku ešte do konca júna a mali by sa s nimi stretnúť v najbližších dňoch. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) má jeho dôveru. „Hneď ako nebude mať nejaký minister moju dôveru, dám to hneď vedieť,“ dodal Heger.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger tajomne o reforme v koalícii: Je to niečo, čo by mohlo priniesť viac pokoja

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: