tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Americký prezident Joe Biden.
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/ap

Chcú ponížiť prezidenta USA? Republikáni Bidena vyzvali, aby preukázal, že nie je dementný!

„Republikánski kongresmani od Bidena chcú, aby podstúpil Montrealský kognitívny test, čo je niekoľko úloh na niekoľko minút, pre zdravého človeka smiešna hračka, pre dôstojnosť prezidenta USA však ide o pokorenie,“ informovali Hospodárske noviny na svojej stránke.

Ako portál hnonline.sk priblížil medzi úlohami, ktoré predmetný test zahŕňajú nie sú náročné zadania. Čo by mal teda Biden v rámci takejto skúšky podstúpiť? „Napríklad má okopírovať kocku, ktorú vidí na papieri vedľa. Má rozpoznať nosorožca od ťavy. Povedať, čo majú spoločného vlak a bicykel alebo hruška a pomaranč. A čiarou spojiť čísla a písmená zapísané 1-A-2-B-3-C… Alebo nakresliť hodiny, ktoré ukazujú napríklad desať minút po deviatej. Zapamätať si päť slov. Spomenúť si počas minúty na jedenásť výrazov začínajúcich napríklad na písmeno s. A tiež napríklad povedať, aký je práve dátum a v akom meste sa nachádza,“ menuje spravodajsky web.

Je test hodný najmocnejšieho muža?

Ak sa nad tým človek zamyslí, dospeje bezpochyby k záveru, že ide o úlohy, ktoré by mal zvládnuť aj malý žiačik. Práve preto by bolo absolvovanie takéhoto testu pre Bidena najskôr ponížením. „Rozhodne to nevyzerá ako test hodný človeka, ktorý má jadrový kufrík, stojí na čele najsilnejšej mocnosti sveta a hovorí sa o ňom, že je vodcom slobodného sveta. Navyše, aby to od neho verejne chceli poslanci jeho krajiny,“ pripomenuli Hospodárske noviny v komentári.

Výzvu spísal lekár troch prezidentov

Web dodal, že poníženie Bidena je v tejto súvislosti úmyslom. K testu ho podľa informácií novín vyzvalo ho 39 „znepokojených“ republikánskych kongresmanov. List mal pritom spísať ich kolega a lekár troch prezidentov – Georgea W. Busha mladšieho, Baracka Obamu a Donalda Trumpa – Ronny Jackson.

Ronny Jackson hovorí, že výzva nevznikla v rámci vyhladzovacej vojny medzi demokratmi a republikánmi, ale všetci pritom vedia, že áno. Clausewitz by povedal, že v Amerike je dnes aj psychiatria pokračovaním politiky inými prostriedkami,“ spresnil autor na stránke hnonline.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke Jake Jake Sullivan a tréning ukrajinského vojaka.
  2. Americký prezident Joe Biden,
  3. Sergej Lavrov.
  4. Na archívnej snímke americkí vojaci stoja po prílete na americkú vojenskú základňu v nemeckom Wiesbadene.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chcú ponížiť prezidenta USA? Republikáni Bidena vyzvali, aby preukázal, že nie je dementný!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku