eReport.sk
Eduard Heger, Roman Mikulec a Igor Matovič, foto:tasr

Premiér ocenil list amerických kongresmanov. Kaliňák: Heger poďakoval svojim pánom!

Premiér Eduard Heger (OĽANO) ocenil list amerických zákonodarcov, v ktorom požiadali spoločnosť Meta, aby riešila proruské dezinformácie na Slovensku. Na sociálnej sieti im poďakoval za pomoc.

Sme síce malá krajina, malý trh. Ale sme členom Severoatlantickej aliancie, Európskej únie a susedíme s Ukrajinou. Je v našom národnom záujme, aby čo najviac ľudí malo jasno v hodnotách a vedelo sa správne pohybovať v zložitostiach sveta,“ vyhlásil Heger.

Heger ocenil kongresmanov

Ocenil, že členovia výboru Snemovne reprezentantov pre tajné služby sa osobne zasadzujú, aby sociálna sieť Facebook „okamžite zabezpečila, že všetky proruské dezinformácie budú rýchlo vyhodnotené, overené faktami a označené, zaradené alebo odstránené v súlade s verejnými prísľubmi a deklarovanými politikami Facebooku“. List je podľa neho výsledkom spoločného úsilia mnohých ľudí, ktorí sa zasadzujú u nás i vo svete za pravdu.

Foto: Fb/eduardheger

Premier hovorí o dezinformáciach

Predseda vlády upozornil na zneužívanie slobody slova a prejavu. „Dezinformácie tu boli od nepamäti, ale ešte nikdy v histórii v takom masovom meradle a s takým ničivým dosahom nebola sloboda slova a prejavu zneužívaná v prospech vraždenia a ničenia,“ komentoval. Poukázal pritom na ruskú propagandu a jej nosičov dezinformačnej scény, ktoré podľa neho rozleptávajú súdržnosť spoločnosti, navádzajú ľudí k nesprávnym záverom, falošným hodnotám, vzbudzujú nenávisť, ale aj zbavujú schopnosti rozoznávať spojencov od nepriateľov.

Erik Kaliňák: Heger poďakoval svojim pánom!

Status premiéra Eduarda Hegera nenechal chladný podpredsedu Smeru-SD Erika Kaliňáka, ktorý ostro reagoval:

„Heger poďakoval svojim panom! Konečne to máme čierne na bielom. Vaša vláda, pán Heger, by už dávno neexistovala, keby ste si svojou poklonkovaciou politikou neziskali krytie USA – najmä liberálnych „demokratov“.

Foto: Fb/eduardheger

„Je smiešne, že americkí kongresmani majú starosť o facebookovy obsah krajiny, ktorú by ani nedokázali nájsť na mape.“

Bude vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Anna Belousovová odchádza zo snemu strany
  3. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér ocenil list amerických kongresmanov. Kaliňák: Heger poďakoval svojim pánom!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti