eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD)
Robert Fico (Smer-SD). Zdroj: tasr

VIDEO Fico vrátil Kollárovi nálepku mafiána: Ja som tu drogy nevozil, ani nemám rád cigánske pinďúre!

Dnešný deň v parlamente bol plný nevšedných zážitkov. Najskôr sa šéf Smeru Robert Fico pohádal v parlamente s ministrom financií Igorom Matovičom aj predsedom národnej rady Borisom Kollárom. Kollár nazval Fica mafiánom, na čo mu on odvetil, že je “lepšie byť mafiánom ako plagiátorom”. Prestrelka však neskončila v pléne a líder Smeru sa k situácii vrátil ešte raz na tlačovke na chodbách parlamentu.

Celý incident začal počas rozpravy Roberta Fica počas odvolávania ministra vnútra Romana Mikulca. Kým šéf Smeru rečnil o dôvodoch na Mikulcove odvolanie, vytiahol financmajster Igor Matovič plagát s nápisom: „Vrah na rohu ulice o morálke káže.“ Následne vznikla hádka medzi Ficom a Kollárom o tom či môže byť takáto ceduľka použitá v pléne.

Fico sa po chvíľke rozhodol upokojiť svojich rozhorčených poslancov v sále a chcel sa vrátiť k svojim výpočtom Mikulcových prehreškov. „Nechajte tak. Prosím vás, čo čakáte od plagiátorov? Jeden ani druhý nemajú vzdelanie, ani nič,“ šplechol Fico smerom ku Kollárovi a Matovičovi. „Čo čakáme od mafiánov, že pán Fico,“ podpichol ho naspäť šéf Sme rodina. „Lepšie byť mafiánom, ako plagiátorom,“ zjavne rezignovane zareagoval Fico.

Zdroj: tasr

Fico: Kollár bude mne hovoriť, že mafián!?

Počas tlačovky Smeru sa Fico k incidentu vrátil. „Tiež mi je zvláštne, že na vás reční Boris Kollár, ktorý ukradol titul. On bude mne hovoriť, že mafián? Človek, ktorý bol štartérom pre mafiánov. Človek, ktorý vozil na Slovensko drogy, ktorého každý vnímal ako podržtašku,” rozohnil sa opozičný politik.

Viac článkov o divokom parlamentnom štvrtku nájdete tu:

  1. Zľava Michal Šípoš, Igor Matovič a Roman Mikulec.

A to nebolo všetko! Dodal, že je na seba hrdý, že mu nikto nemôže povedať, že ukradol titul na vysokej škole. „A oni tie tituly ukradli, môže si ma nazývať akokoľvek, ja som podržtažku mafiánom ako je žaľuď a podobne nerobil. Ani som nerobil štartéra, ani som nevozil drogy na Slovensko, ani nemám rád cigánske pinďúre. Prepáčte, ja si vyprosujem, aby takíto ľudia po nás pokrikovali,” zakončil drsnú kritiku Fico.

Kollár poukázal na komunikáciu s Kočnerom s Bödörom

“Neporiadok narobil Robert Fico najprv v štáte a teraz ho prenáša do parlamentu, keď dal niekoľko rovnakých podaní,” reagoval Kollár na vyjadrenia Fica o “bordeli” v NRSR. Na margo slov o “mafiánoch” uviedol, že sa treba pozrieť na nedávno medializovanú údajnú komunikáciu podnikateľa Mariana Kočnera s podnikateľom Norbertom Bödörom cez aplikáciu Threema. Kollár hovorí, že sa v nej mali dohadovať na rôznych plánoch a Fica mali označovať ako “šéfa” či “šéfinka”.

V súvislosti s incidentom pre plagát Matoviča v pléne Kollár skonštatoval, že pri jeho výklade rokovacieho poriadku nejde o novinku. “Musíte sa riadiť textom a literou, aká je v zákone. Je tam jasne povedané – nesmiete vnášať. Je to prešmyčka, škulinka, možnosť, ako to využiť,” povedal s tým, že je vhodné toto ustanovenie upraviť. Prekáračky, aké sa udiali, podľa neho nie sú pekné. Mrzí ho, že s tým Fico začal a že sa tým nechali strhnúť.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti