eReport.sk
Maroš Žilinka, foto: tasr

Čo si myslia Slováci o chaose v bezpečnostných zložkách? Žilinkovi dôveruje viac ľudí ako Lipšicovi!

Slováci to vyjadrili jasne! Viac dôverujú generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi ako špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi. Ešte menej ľudia veria ministrovi vnútra z OĽaNO Romanovi Mikulcovi. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu TV Markíza Na telo.

Prieskum vykonala agentúra počas septembra na vzorke 1002 respondentov po tom čom začala byť situácia v polícii a prokuratúre neprehľadná. Premiér Eduard Heger kvôli tomu zvolať aj bezpečnostnú radu štátu, po ktorej vyhlásil vznik odbornej pracovnej skupiny. Tá má riešiť obnovu dôvery v právny štát. Aj na základe týchto udalostí sa v prieskume pýtali ľudí, komu dôverujú, respektíve nedôverujú z vrcholných predstaviteľov týchto orgánov.

Najviac priazne získal generálny prokurátor Maroš Žilinka so 42 percentami. Výrazne menšiu dôveru požíva špeciálny prokurátor Daniel Lipšic s 29 percentami, za ktorým je v tesnom závese šéf rezortu vnútra Roman Mikulec s 24 percentami opýtaných respondentov.

Oproti poslednému podobnému prieskumu, ktorý sa konal vo februári, však obom prokurátorom dôvera klesla. Generálnemu o 6 percent a špeciálnemu o 4 percentá. Minister Roman Mikulec zostal aj po siedmich mesiacoch na rovnakých číslach.

Zdroj: Na Telo/TV Markíza

Žilinkovi nedôverujú voliči KDH

Z pohľadu voličov politických strán má generálny prokurátor Maroš Žilinka najväčšiu nedôveru medzi fanúšikmi strany KDH s 70,4 percentami, naopak, najväčšiu dôveru má u voličov hnutia Republika so 62,6 percentami opýtaných.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic má najviac priaznivcov medzi voličmi OĽaNO -verí mu 67,1 % opýtaných, najmenej obľúbený je u voličov hnutia Republika, nedôveruje mu 93,4 % opýtaných priaznivcov strany.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti