eReport.sk
Takto Petra Pavla na dovolenke zachytil divák TV CNN Prima News. Foto: youtube/cnnprimanews

VIDEO Český prezident je pekný kvietok! Porušuje predpisy, jazdí na motorke bez helmy! Sype si popol na hlavu a udelil si „pokutu“

Český prezident Petr Pavel sa dopustil dopravného priestupku, keď išiel na motorke bez prilby. Video, ktoré ho bez tohto povinného ochranného prostriedku zachytilo, zverejnila vo štvrtok stanica CNN Prima News. Pavel sa za to ospravedlnil a dodal, že to bola z jeho strany hlúposť. Dokonca bol „na koberčeku u ministra dopravy. Informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Ľudia prezidenta bez helmy na motorke natočili v mestečku Rtyně v Podkokoří v Královohradeckom kraji. Pravdepodobne s ochrankou nafukoval koleso motorky a následne na ňu nasadol bez prilby. Tá pritom patrí k povinnej výbave motorkára. Téme sa podrobne venuje česká súkromná televízia CNN Prima News.

Petr Pavel by mal ísť všetkým príkladom, opak je pravdou.

Zdroj: youtube/@cnnprimanewscz

Pavel: Išiel som „len“ poldruha kilometra

„Vnímam svoje pochybenie a za zjavný dopravný priestupok sa ospravedlňujem,“ napísal na sociálnu sieť X český prezident. Dodal, že pri jazde na motorke dodržiava bezpečnostné opatrenia celý život. Svoje konanie vysvetlil tým, že išiel dohustiť pneumatiky na neďalekú čerpaciu stanicu.

„Išlo o cestu dlhú 1,5 kilometra po riedko používanej komunikácii, na niekoľko desiatok metrov som sa musel napojiť aj na hlavnú. Bola to hlúposť. Uvedomujem si, že prezident by mal ísť v dodržiavaní pravidiel príkladom,“ kajal sa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nie je sloboda ako sloboda
  2. To, čo Ódor neurobil ani za niekoľko týždňov, sa dalo stihnúť za pár dní. Informuje M. Kaliňák.
  3. Orbán sa s Putinom stretol na summite v Pekingu. Pavel reaguje
  4. Prezident Slovenska na poslednom mediálnom tour

Udelil si „pokutu“ formou charity

Zároveň dodal, že sa zúčastní na akcii KEEP RESPECT, ktorej účelom je pomáhať motorkárom, ktorí cudzou vinou skončili na vozíku. Na dobrovoľné vstupné im podľa svojich slov daruje čiastku vyššiu než je horná hranica pokuty za tento priestupok. „Celková vybraná čiastka sa využije na pomoc konkrétnym motorkárom, ktorým chýbajú peniaze na liečbu ich úrazu,“ dodal Pavel.

O priestupku sa s ním na štvrtkovom stretnutí rozprával aj minister dopravy Martin Kupka. „Tá chyba sa stala. Pán prezident si ju uvedomuje,“ povedal minister, pričom zdôraznil, že Pavel patrí k motocyklistom, ktorí dbajú na bezpečnosť. „Toto bola len konkrétna čiastočná chyba,“ dodal Kupka. Ocenil, že prezident daruje financie práve na aktivity spojené s bezpečnosťou v cestnej premávke.

Zdroj: tasr, cnnprimanews


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Český prezident je pekný kvietok! Porušuje predpisy, jazdí na motorke bez helmy! Sype si popol na hlavu a udelil si „pokutu“

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre