eReport.sk
Orbán sa s Putinom stretol na summite v Pekingu. Pavel reaguje
Český prezident Petr Pavel. Foto: tasr

Česko bije na poplach: Spoločnosť ovplyvňujú „mieroví aktivisti,“ ktorí milujú Rusko a nie NATO!


Zjedná pán generál nápravu? Potom, ako na jeho povel nepustili na tlačovú konferenciu so Zelenským, ruskú opozičnú novinárku, ktorá roky žije v Česku a potom, ako polícia vyhostila ruskú tenistku a ostatným ruským i bieloruským športovcom bol zakázaný vstup na územie Českej republiky, štatistiky generála Pavla asi nepotešia. Český rezort vnútra totiž vydal správu „o hrozbách.“ A tým verí čoraz viac ľudí. Kým u nás za všetko môže Fico, alebo Putin, u našich susedov len prezident Ruskej federácie. A „všetci jeho agenti.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
  2. Zahynie demokracia rukami dnešných demokratov?
  3. Pavel je skeptický
  4. Český prezident Petr Pavel

Tradičnú extrémistickú a xenofóbne populistickú scénu v Česku zatienilo v prvej polovici tohto roka takzvané antisystémové hnutie. Myslenie časti českej spoločnosti tiež silne ovplyvnilo hybridné pôsobenie zo strany Ruska. Uviedlo to české ministerstvo vnútra v správe o extrémizme za prvý polrok 2023, ktorú zverejnilo vo štvrtok, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Hrozby

Antisystémové hnutie tvoria rôzne skupiny, alebo často len jednotlivci. Navonok sa ale snažia pôsobiť dojmom masových a dobre organizovaných subjektov. V porovnaní s pôvodnými skupinami z doby pred covidom je toto hnutie zrejme vitálnejšie. Ich predstavitelia sa zaštiťujú rôznymi konšpiračnými teóriami.

Nechcú mier, ale Rusko

V tejto správe sa tiež uvádza, že hrozbou sú aj všetci tzv. „mieroví aktivisti.“ Ktorí v skutočnosti nechcú mier, ale milujú Rusko.

„Bagatelizujú ruské zločiny na Ukrajine a vykresľujú členské krajiny NATO ako vojnových štváčov.“

„Najviac priaznivcov majú medzi ľuďmi staršími než 40 rokov, rezort preto píše o vzbure ľudí stredného či vyššieho veku, ktorí majú existenčné obavy. Niektoré „osobnosti“ hnutia túto frustráciu svojich priaznivcov účelovo zneužívajú, aby získali popularitu alebo finančný či politický zisk,“ uviedli tiež.

Nuž, možno je to aj tým, že na rozdiel od mladých, mnohí seniori ešte vedia, čo je vojna. A pamätajú si aj históriu. Tak, ako sa diala. Nie tak, ako ju „demokrati všetkých krajín“ radi upravujú. A kto dlhodobo sleduje politiku a geopolitiku, ten si musí položiť otázku, aké boli kroky NATO a kolektívneho Západu minimálne od roku 2014. O krokoch Ukrajiny nehovoriac.

Zjedná pán generál nápravu?

Okrem vyhostenia, zákazu vstupu na územie, či vyhadzovanie z tlačových konferencií, český prezident nie tak dávno, prišiel s myšlienkou, že by Rusi a Bielorusi mali byť špeciálne monitorovaní, pokiaľ žijú v Európe.

Tento „demokrat“ to zavŕšil tým, že ako príklad uviedol americké internačné tábory, kde boli väznení, teda „špeciálne monitorovaní“ americkí Japonci, lebo boli „hrozbou.“

Možno by bol najvyšší čas zamyslieť sa nad tým, ako naložiť aj s českou populáciou, ktorá odmieta mainstreamové názory. No a Slovensko by samozrejme nemalo zaostávať..

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česko bije na poplach: Spoločnosť ovplyvňujú „mieroví aktivisti,“ ktorí milujú Rusko a nie NATO!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne