eReport.sk
Nie je sloboda ako sloboda
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Zdroj: tasr

Remišová zúri: Všetci o mne klamú. Slovensko nezažilo úspešnejší projekt ako moje tablety!


Tablety pani Veroniky. Možno si si myslel milý čitateľ, že o nich už nikdy počuť nebudeš. Veď vyštudovaná bábkoherečka Veronika Remišová už nie je ministerkou. Ale predsedníčkou strany s takou voličskou podporou, že ak chce vôbec dúfať nie v ministerské, ale aspoň parlamentné kreslo, musela sa pridať k Igorovi a jeho hnutiu. Od ktorého pred rokmi odišla, lebo jej bola srsti jeho politika. Nuž, mietso na kandidátke je ale mietso na kandidátke. Ale teraz sa už poďme pozrieť na nekonečnú ságu o tabletoch pani Veroniky. Novinky priniesla TV Markíza.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Smer suverénnym lídrom volebných preferencií
  2. Nie je sloboda ako sloboda
  3. Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
  4. Prezident Slovenska na poslednom mediálnom tour

Tablety pani Veroniky

Najnovšie im celú reportáž venovala TV Markíza. Aj keď teda vôbec nie obdivnú a ani lichotivú. Zistilo sa totiž, že Remišovej bombastický projekt „Digitálny žiak,“ dopadol ešte horšie, ako ten keď sa snažila digitalizovať seniorov.

Tablety, ktoré zakúpila žiakom zo sociálne slabých rodín, aby sa mohli doma vzdelávať, končia v záložniach. Odnesú ich tam rodičia a nevýhodne, ale predajú. To, že je na nich nálepka „Digitálny žiak“ je asi veľmi slabá ochrana.

Keď myslenie bolí

Nápad to bol iste ušľachtilý. Len tak, ako bábkoherectvo nie je právo, tak aj tento projekt mohol byť zrejme naplánovaný aj oveľa lepšie.

V osadách, ale i niekde v obciach, v ktorých takéto rodiny často nemajú ani prístup k pitnej vode, kanalizácii, nieto ešte elektrine, sa dalo asi predpokladať, že akási nálepka nepostačí.

Prečo ich žiaci nevyužívali v školách, či družinách? A ak by si ich mohli zapožičať domov na vypracovanie konkrétnej úlohy, na ďalší deň by ich museli znovu vrátiť? Alebo to chcelo zamyslenie príliš hlboké? Alebo nám to takto nastaviť nedajbože zakázala Únia?

Remišovej hnev

„Na televízii Markíza sa objavila reportáž proti Digitálnemu prispevku 350 eur, ktorý som zaviedla pre viac ako 150.000 žiakov. Televízia Markíza informovala, že digitálne zariadenia končia v záložniach a v celej reportáži boli zobrazení Rómovia. Na týchto pár prípadov polícia okamžite reagovala, zaistila zariadenia a Digitálna koalícia, ktorá je partnerom projektu a veľmi profesionálne ho riadi, už upovedomila všetkých žiadateľov, že takéto porušenie zmluvných podmienok je trestným činom,“ uviedla okrem iného na sociálnej sieti. (Áno, naozaj napísala Na televízii.)

S tým, že projekt je najúspešnejším projektom Slovenska, „Smerohlas“ len kradol a ju pochválila aj Európska komisia. Pani Remiošvá taktiež ozrejmila, že akási „Digitálna koalícia“ všetky digitálne zariadenia opatrila špeciálnym digitálnym kódom.

Nie je jasné, či myslela onú nálepku. Ako inak by na nejaké zariadenie vybavené špeciálnym kódom prišla skôr nejaká televízia, ako polícia?

Isté je, že Brusel nás iste pochválil aj za to, že vďaka neschopnosti pani Remišovej, sa takmer 22 miliónov eur, ktoré reálne mohli pomôcť tým najnúdznejším, skončilo v Sorosových nadáciách na pomoc Ukrajine.

Zdroj: TV Markíza, FB V. R.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová zúri: Všetci o mne klamú. Slovensko nezažilo úspešnejší projekt ako moje tablety!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne