eReport.sk
Na snímke zľava bývalí reprezentanti a majstri Európy 1976 Antonín Panenka a Zdeněk Nehoda počas autogramiády. Foto: TASR

Československá futbalová legenda skončila na JIS-ke s koronavírusom

Antonín Panenka, legenda československého futbalu i klubu Bohemians Praha, má vážne zdravotné problémy. Strelca rozhodujúcej jedenástky vo finále majstrovstiev Európy v roku 1976 previezli v stredu do nemocnice na jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS). Informoval o tom portál idnes.cz s odvolaním sa na informácie klubu.

Dôvod zdravotných komplikácií je nákaza novým koronavírusom. Pozitívny test potvrdil vršovický klub na twitteri. Sedemdesiatjedenročný autor legendárneho „dloubáku“ je pripojený k prístrojom, ktoré podporujú jeho životné funkcie.

Futbalový básnik, ako sa Panenkovi hovorilo, prežil v pražskom „Ďolíčku“ väčšinu svojej kariéry, za „klokanov“ odohral 14 sezón. Zeleno-biely dres Bohemians Praha potom vymenil za rovnaké farby Rapidu Viedeň.

S reprezentáciou Československa získal okrem európskeho titulu z roku 1976 aj bronz na kontinentálnom šampionáte v Taliansku o štyri roky neskôr.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Československá futbalová legenda skončila na JIS-ke s koronavírusom

Najnovšie