eReport.sk
Na snímke vyvrátený strom
Na ilustračnej snímke vyvrátený strom. Foto: tasr

Na festivale v Jihlave sa pri tlačenici zranilo najmenej 12 ľudí


Búrka spôsobila problémy. Na festivale v českej Jihlave sa pri tlačenici v noci na nedeľu zranilo najmenej 12 ľudí. Ľudia v panike opúšťali areál, keď sa začala prehýbať strecha nafukovacieho stanu. Informovala o tom tamojšia polícia na sieti X. Silná búrka údajne odstavila z prevádzky kompresory, ktoré stan nafukovali. Váha vody potom pretrhla plášť jeho strechy.

Búrka spôsobila problémy

TASR sa odvoláva na portál ČT24.cz. V sobotu sa v Jihlave končil 10. ročník festivalu Vysočina fest. Problémy tam spôsobili búrky, keď vypadla elektrina. „Po výpadku elektriny sa začala prehýbať strecha nafukovacieho stanu. Po výzve organizátorov k jeho opusteniu sa ľudia v panike vrhli ku vchodu a došlo k zraneniu najmenej 12 osôb,“ uviedla tamojšia polícia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD)

Silná búrka údajne odstavila z prevádzky kompresory, ktoré stan nafukovali. Váha vody potom pretrhla plášť jeho strechy, priblížil reportér Českej televízie. K incidentu došlo krátko po polnoci. Na mieste zasahovali všetky zložky integrovaného záchranného systému. Pre Vysočinu platila v sobotu večer výstraha pred búrkami, ale podľa miestnych hasičov búrky v kraji nespôsobili žiadne ďalšie väčšie problémy.

Silná búrka sa v sobotu prehnala aj Prahou, kde večer spadol strom na dvoch ľudí a jedného vážne zranil, píše spravodajský portál ČT24.cz. V niektorých častiach ČR počasie skomplikovalo dopravu, najmä na železniciach.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na festivale v Jihlave sa pri tlačenici zranilo najmenej 12 ľudí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: