eReport.sk
Polícia, kontroly na hraniciach, migrácia, migranti
Na snímke príslušníci českej polície počas policajnej kontroly osobných vozidiel na hraniciach medzi Českom a Slovenskom, foto:tasr/ap

Česko sa s tým nekašle: Zintenzívni kontroly na svojich východných a západných hraniciach!

AKTUALIZOVANÉ Česko v reakcii na vysoký počet zadržaných prevádzačov výrazne zvýši kontrolu na svojich východných a západných hraniciach a bude pokračovať v spoločných prihraničných hliadkach so slovenskými aj s nemeckými kolegami. V stredu to oznámil český policajný prezident Martin Vondrášek. Stále kontroly na hraniciach však zatiaľ nepovažuje za nevyhnutné.

Česko sa s tým nekašle

„Robíme náhodné kontroly počnúc včerajším dňom na celej slovenskej hranici, celkom na 12 hraničných priechodoch – na deviatich cestných a troch železničných – s cieľom, ak to bude možné, predchádzať nelegálnemu tranzitu cudzincov cez naše územie ďalej na západ,“ uviedol Vondrášek.

Kontroly na hraniciach s Nemeckom

Na rokovaní s nemeckým policajným prezidentom Dieterom Romannom sa dohodli na intenzívnejšej spolupráci proti nelegálnej tranzitnej migrácii s nemeckou políciou. „Od dnešného dňa sú uskutočňované intenzívne náhodné kontroly na diaľniciach D7 a D8, lebo hlavná migračná trasa vedie z južnej Moravy cez Vysočinu, Prahu primárne do Saska. Preto došlo k dohode o rozšírení počtu spoločných hliadok,“ dodal český policajný prezident.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Má problémy s pamäťou?
  2. V Čechách to vrie! Premiér Fiala má čo robiť, aby to ustál.

S Romannom sa podľa jeho slov zhodli, že znovuzavedenie kontrol na hraniciach medzi ČR a Nemeckom zatiaľ nehrozí, ale je potrebné významne posilniť policajnú činnosť v oblasti náhodných kontrol či pátrania v blízkosti štátnej hranice. Podľa jeho slov sa zlepšila aj spolupráca so slovenskou políciou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česko sa s tým nekašle: Zintenzívni kontroly na svojich východných a západných hraniciach!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php