eReport.sk
Mohamed Al-Fayed. Foto: wikipedia

Zomrel „svokor“ princeznej Diany podnikateľ Mohamed Al-Fayed

Vo veku 94 rokov zomrel v stredu Mohamed Al-Fayed, egyptský podnikateľ a bývalý majiteľ obchodného domu Harrods v Londýne. TASR o tom informuje na základe piatkových správ agentúry AFP a stanice BBC.

„Pani Mohamed Al-Fayedová, jej deti a vnúčatá by chceli potvrdiť, že jej milovaný manžel, ich otec a starý otec Mohamed zomrel pokojnou smrťou vo vysokom veku v stredu 30. augusta 2023,“ uviedla podnikateľova rodina vo vyhlásení, ktoré zverejnil futbalový klub FC Fulham. Al-Fayed tento klub v minulosti vlastnil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Branislav Gröhling a Veronika Remišová.
  2. Peter Sabaka

Nehoda syna a jeho priateľky princeznej Diany

Mohamed Al-Fayed sa narodil v roku 1929 v Egypte a na Blízkom Východe vybudoval obchodné impérium predtým, než sa 70. rokoch minulého storočia presťahoval do Spojeného kráľovstva, píše BBC. Harrods prevzal v roku 1985 a v roku 2010 ho predal. Vlastnil aj hotel Ritz v Paríži.

Al-Fayedov syn Dodi Fayed zahynul v auguste 1997 pri automobilovej nehode v Paríži spolu s britskou princeznou Dianou. Miliardára smrť jeho syna zasiahla a po zvyšok života smútil nad jeho stratou, píše agentúra AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel „svokor“ princeznej Diany podnikateľ Mohamed Al-Fayed

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre