eReport.sk
Český premiér Petr Fiala
Český premiér Petr Fiala. Foto: tasr/ap

Česko predsedá v Rade EÚ: Toto Fialovi odkázali Čaputová s Hegerom

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zaželala v piatok českému premiérovi Petrovi Fialovi úspech počas predsedníctva jeho krajiny v Rade Európskej únie. Na sociálnej sieti Twitter pripomenula, že Európa je naša spoločná úloha.

Odkaz od Hegera s Čaputovou

„Želám českému predsedníctvu všetko dobré pri našej spoločnej práci na reformovaní, obnovení a posilnení Európskej únie,“ uviedla na sociálnej sieti. Prezidentka vychádzala z anglickej verzie sloganu českého predsedníctva, ktorý znie Europe as a task: Rethink, rebuild, repower. Ten je inšpirovaný prejavom Václava Havla z roku 1996.

Slovenský premiér Eduard Heger odpovedá na otázky novinárov počas príchodu na summit EÚ v Bruseli vo štvrtok 23. júna 2022.

Premiér Eduard Heger poprial Fialovi úspech – Foto: tasr

Veľa šťastia zaželal českému premiérovi aj predseda slovenskej vlády Eduard Heger. „Som presvedčený, že aj napriek výzvam vrátane ruskej vojny na Ukrajine a energetickej bezpečnosti sme v EÚ pod vedením Petra Fialu v dobrých rukách,“ uviedol Heger na Twitteri. Dodal, že sa môže spoľahnúť na spoluprácu Slovenska, ktoré aktuálne začalo predsedať Vyšehradskej štvorke (V4) a Slavkovskému formátu (S3).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  2. Na snímke z dronu plocha po zbúranej stavbe nemocnice Rázsochy.
  3. Richard Sulík (SaS) podpisuje príchod švédskej automobilky na Slovensko.
  4. Zuzana Čaputová

Štafetu prebrala od Francúzska

Česká republika v piatok prevzala predsedníctvo v Rade EÚ od Francúzska a o šesť mesiacov ho odovzdá Švédsku. Ako svoje hlavné priority si stanovila zvládnutie utečeneckej krízy a povojnovú obnovu Ukrajiny, energetickú bezpečnosť, posilňovanie obranných kapacít, strategickú odolnosť ekonomiky a odolnosť demokratických inštitúcií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česko predsedá v Rade EÚ: Toto Fialovi odkázali Čaputová s Hegerom

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti