eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) predstavil už svoje tretie podnikateľské „kilečko“. Foto: tasr

Sulík predstavil tretie podnikateľské kilečko. Pomôže podnikateľom, alebo…

Na Slovensku sa žije ťažko všetkým bežným ľuďom. Podnikateľov nevynímajúc. A práve im chcel pred voľbami pomôcť minister hospodárstva a šéf liberálov Richard Sulík. Teraz pre nich predstavil už svoje tretie „kilečko“.  

Vicepremiér a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) za účasti štátneho tajomníka Jána Oravca predstavil tretí balíček na zlepšenie podnikateľského prostredia, tzv. tretie podnikateľské kilečko, a to s takmer 300 opatreniami. Informuje o tom TASR.

„Kilečká“ sa podľa SaS dajú rýchlo realizovať

„S radosťou oznamujem verejnosti, že ideme do boja s ďalším balíčkom opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia, tzv. kilečkom. V roku 2020 sme mali Kilečko 1, keď nakoniec prišlo 115 konkrétnych zlepšení podnikateľského prostredia. Začiatkom tohto roka, po dlhej a náročnej fáze vyjednávaní s ostatnými rezortami a po dlhej fáze príprav, sa nám podarilo realizovať Kilečko 2, kde bolo 198 opatrení,“ priblížil Sulík. „Dnes predkladáme Kilečko 3, máme tam dokopy 285 opatrení, s ktorými teraz začneme navštevovať jednotlivé rezorty. Opäť to budú vyjednávania na niekoľko mesiacov. Teší ma, že nášmu zámeru prisľúbil osobnú podporu aj premiér Eduard Heger (OĽANO),“ oznámil minister hospodárstva.

Opatrenia, „kilečká“, majú spoločné to, že nespôsobujú nárok na štátny rozpočet a zároveň sa dajú rýchlo realizovať.

Richard Sulík, minister hospodárstva a šéf SaS

Sulík pripomenul, že opatrenia „kilečká“ majú spoločné to, že nespôsobujú nárok na štátny rozpočet a zároveň sa dajú rýchlo realizovať. Podľa Oravca je v treťom balíčku snaha o „rozvoľňovanie reglementácie živností“. „Jedným z opatrení napríklad je, aby tlmočníctvo a prekladateľstvo prešlo zo zoznamu viazaných do zoznamu voľných živností. Existuje napríklad povinnosť obnovovať certifikát e-Kasy, v súčasnosti sú to dva roky, návrh v treťom kilečku je predĺžiť jeho platnosť na päť rokov,“ spresnil Oravec. Veľká časť opatrení tretieho kilečka sa podľa Oravca týka pracovnoprávnej legislatívy.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).

Chceme umožniť, aby sa dohody o vykonaní práce vykonávaných mimo pracovného pomeru mohli uzatvárať na dobu neurčitú s tým, že zostane zachovaná podmienka v rozsahu maximálne 350 odpracovaných hodín ročne,“ doplnil Oravec. Tretie kilečko chce podľa neho odstrániť aj povinnosť kuriérov absolvovať hygienickú skúšku, ak ide o konečnú donášku potravín.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík predstavil tretie podnikateľské kilečko. Pomôže podnikateľom, alebo…

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti