eReport.sk
Na ilustračnej snímke bojová stíhačka Ozbrojených síl SR typu MiG-29.
Na ilustračnej snímke bojová stíhačka Ozbrojených síl SR typu MiG-29.

Budúcnosť Migov je stále otázna. Naď rokuje o finančnej náhrade zaň

Na budúcnosti stíhacích lietadiel MiG-29 po ich uzemnení zatiaľ nie je dohoda. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) o tom informoval v utorok. Ako dodal, ich hodnota je približne 300 miliónov eur. Cieľom je získať za ne po prípadnom darovaní Ukrajine finančnú alebo materiálnu náhradu.   

Mohlo by vás zaujímať

  1. Poľský prezident Andrzej Duda
  2. Odvolaná vláda schválila nový zákon
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz

„Rokujeme o tom, čo ďalej s migmi. Hodnota, ktorá je za migy, je niekde na úrovni 300 miliónov eur. Buď dostaneme finančnú náhradu, že to niekto kúpi, alebo materiálnu náhradu v takejto hodnote. Finančnú by sme použili na nákup inej techniky,“ načrtol minister. O budúcnosti migov sa podľa neho vedú rokovania na medzinárodných fórach i s jednotlivými krajinami. 

Minister zároveň potvrdil, že ochranu vzdušného priestoru SR prostredníctvom nadzvukového letectva od septembra preberú Poľsko a Česká republika. Odmieta tvrdenia, že od 1. septembra tak Slovensko stratí suverenitu nad ochranou vzdušného priestoru SR. „Ochranu vzdušného priestoru zabezpečuje Severoatlantická aliancia od nášho vstupu,“ zdôraznil. Ako vysvetlil, doteraz to bolo prostredníctvom rôznych prvkov protivzdušnej obrany na Slovensku, po novom bude zapojené aj poľské a české nadzvukové letectvo.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budúcnosť Migov je stále otázna. Naď rokuje o finančnej náhrade zaň

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti