eReport.sk
György Gyimesi, foto: facebook

Čelí liberálnemu džihádu! Gyimesi sa verejne zastal učiteľa. Pripomenul, že ho šikanujú

Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky György Gyimesi (OĽANO) sa v sobotu verejne zastal pedagóga Mária Schwarza, ktorý univerzitných študentov vyučuje, že manželstvo je zväzkom jedného muža a jednej ženy. Po tomto zistení sa podľa poslanca na pedagóga spustil neopodstatnený lynč. Manželský zväzok je pri tom v Ústave SR definovaný presne tak, ako pedagóg vyučuje. Poslanec Juraj Krúpa (SaS) to považuje za spiatočnícke. Gyimesi pochopenie nenašiel ani u moderátorky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke kríž na symbolickom cintoríne v Manínskej tiesňave.
  2. Uvrhli štát do krízy?
  3. Ilustračná fotografia zo zhromaždenia Ide nám o život na Námestí SNP v Bratislave vo štvrtok 27. októbra 2022. Konalo sa po dvojnásobnej vražde na Zámockej.
  4. Trnavský arcibiskup Ján Orosch počas omše svätenia olejov 2. apríla 2015.
  5. Taraba hovorí o dôležitosti sobotného referenda
  6. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.

„Dovoľte mi aby som sa zastal pedagóga Trnavskej univerzity, pána doktora Mária Schwarza, ktorý vyučuje svojich študentov to, čo už tisíc rokov platí, že manželstvo je zväzok jedného muža a jednej ženy, za to čelí teraz obrovskému liberálnemu džihádu a šikane,“ vyjadril sa Gyimesi pre RTVS.

Zjavne však nenašiel pre svoju podporu učiteľa pochopenie ani u moderátorky Marty Jančkárovej. Tá mu hneď pripomenula obete zo Zámockej ulici v Bratislave. Spochybnila, či sú vyjadrenia pedagóga o manželstve „v súčasnej atmosfére“ namieste, keďže zomreli dvaja mladí ľudia patriaci ku LGBTI komunite. Argumentovala tým, že predsa učitelia formujú mladých ľudí.

„My to máme napísané v Ústave SR, takže je to absolútne správne, je to namieste a toto je základom tradičnej rodiny, ktorá pomohla ľudstvu prežiť tisícročia,“ reagoval na Jančkárovú Gyimesi.

Krúpa: Bigotnosť, spiatočníctvo, falošné dušpastierstvo

A čo poslanec Krúpa? Dalo sa očakávať, že ako reprezentant liberálnej strany nebude so slovami Gymesiho súhlasiť. „Bigotnosť, spiatočníctvo, falošné dušpastierstvo, tmárstvo,“ takto bezprostredne reagoval na Gyimesiho slová podpory pre pedagóga. Spor o tradičnú rodinu je pri tom podľa neho len príkladom: „Snažíme sa brzdiť všetko cudzie, čo nám nie je vlastné, ale mohli by sme z toho prosperovať.“

Podľa poslanca v súvislosti s LGBTI komunitou politici démonizujú a vyvolávajú falošné dilemy. „Všetci máme rovnaké práva, takže všetci by si tie rovnaké práva zaslúžili,“ dodal bývalý stranícky kolega spoludiskutujúceho Gyimesiho, istý čas už člen poslaneckého klubu SaS.

Gyimesi: Z nenormálnosti sa stáva normálnosť

Gyimesi bol jeden z iniciátorov návrhu zákona, aby bolo zakázané umiestňovať dúhové vlajky na verejné budovy. Strana SaS na druhej strane po teroristickom útoku na Zámockej navrhovala zákon o partnerskom spolužití.

Konflikt sa teda skôr, či neskôr, dal očakávať. „Tu sa už z nenormálnosti stáva normálnosť a to čo sa po tisícky rokov považovalo za normálne, sa dnes hanbíme povedať,“ pokračoval Gyimesi. Krúpa však vyjadril presvedčenie, že konzervatívna politika je často poháňaná falošnou morálkou. „Tisícky rokov tu fungovala aj falošná morálka, napríklad v katolíckej cirkvi,“ kontroval Gyimesi.

Konzervatívno-liberálny spor, ktorý po udalostiach na Zámockej prebieha, s určitosťou nemá jednoduché riešenie. Veľa pravdepodobne závisí od zloženia parlamentu, ktoré bude výsledkom najbližších volieb do NR SR.

Zdroj: rtvs


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čelí liberálnemu džihádu! Gyimesi sa verejne zastal učiteľa. Pripomenul, že ho šikanujú

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti