eReport.sk
Zuzana Čaputová v Banskej Štiavnici, foto:fb/z.č.

Čaputová volá po obnove požiarom zničených pamiatok v Banskej Štiavnici: TOTO by malo byť povinnosťou štátu!

Čaputová volá po obnove! Pokračovať v plnení pomoci, ktorú pre požiarom postihnutú Banskú Štiavnici prisľúbila bývalá vláda SR, by mala aj vláda Ľudovíta Ódora. Toto starobylé banícke mesto je také unikátne, že by malo byť povinnosťou štátu zachrániť jeho pamiatky. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová počas stredajšej návštevy mesta a po prehliadke niektorých poškodených objektov.

Čaputová volá po obnove požiarom zničených pamiatok v Banskej Štiavnici

„Rozprávala som sa s primátorkou, ako aj reprezentantmi ďalších inštitúcií o tom, akým spôsobom sa darí napĺňať prísľuby bývalej vlády s pomocou pri rekonštrukcii a záchrane jednotlivých objektov. Zatiaľ ide všetko podľa plánu. Je však potrebné, aby aj vláda Ľudovíta Ódora pokračovala v tomto trende,“ uviedla na brífingu pre médiá. Vláda Eduarda Hegera ešte v apríli odsúhlasila pre Banskú Štiavnicu finančnú pomoc vo výške takmer 11 miliónov eur.

Prezidentka sa stretla s dobrovoľnými záchranármi

Prezidentka navštívila aj Galériu J. Kollára, kde sa stretla s dobrovoľníkmi, ktorí zachraňovali diela počas požiaru, a v sprievode Zuzany Denkovej, riaditeľky Slovenského banského múzea (SBM), pod ktoré galéria patrí, si pozrela priestory tejto kultúrnej inštitúcie, ako aj výstavy, ktoré tam iba nedávno opäť nainštalovali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je zákon len zdrap papiera?
  2. Čaputovej demokracia
  3. Vyberá nám západ kandidátov na prezidenta?
  4. Sulík sa ide porovnávať s Ficom

Príspevky i zo zahraničia

Ako uviedla primátorka Nadežda Babiaková, na transparentný účet pomoci pre mesto prišlo doteraz približne 400.000 eur, z toho najvyššou sumou, takmer 165.000 eur, prispelo na obnovu hlavné mesto ČR Praha.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová volá po obnove požiarom zničených pamiatok v Banskej Štiavnici: TOTO by malo byť povinnosťou štátu!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php