eReport.sk
Čo tým chce Čaputová docieliť?
Prezidentka Zuzana Čaputová na Valnom zhromaždení OSN hovorila nielen o najväčších výzvach, ktorým čelí svet, ale aj Slovensko. Foto: tasr

Čaputová sa stretne s ďalšími lídrami politických strán

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v utorok (3. 10.) stretne s ďalšími lídrami politických strán, ktoré uspeli v parlamentných voľbách. O 9.30 h prijme predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho, o 11.00 h predsedu KDH Milana Majerského. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Hlava štátu sa v pondelok stretla s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom a ako víťaza volieb ho poverila zostavením vlády. Následne sa stretla aj s lídrom Progresívneho Slovenska Michalom Šimečkom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čína schválila prvú mRNA vakcínu.

O alternatívnej možnosti

Fico priblížil, že na zostavenie vlády má 14 dní a urobí pre to všetko. Šimečka už začal neformálne diskusie s predsedami ostatných strán o alternatívnej možnosti zložiť vládu. Do parlamentu sa celkovo dostalo šesť politických strán a hnutí a jedna koalícia. S podporou 22,94 percenta hlasov zvíťazil Smer-SD, čo mu prinieslo 42 kresiel v Národnej rade SR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová sa stretne s ďalšími lídrami politických strán

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php