eReport.sk
Voliť slovenského prezidenta by mohli Slováci žijúci v zahraničí v budúcnosti aj na našich ambasádach. Ilustračné foto. Zdroj: bratislavskykraj.sk

Neprípustné zasahovanie Ruskej federácie do našich volieb: Slovensko už podniklo prvé kroky

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR si v pondelok predvolalo zástupcu Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku. Dôvodom sú vyjadrenia riaditeľa Služby zahraničnej rozviedky Ruskej federácie Sergeja Naryškina zverejnené počas moratória, v predvečer predčasných parlamentných volieb na Slovensku. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu diplomacie.

,,Rezort diplomacie ostro protestuje proti lživému vyhláseniu ruskej rozviedky, ktoré spochybňuje integritu slobodných a demokratických volieb na Slovensku,“ skonštatoval hovorca ministerstva Matúš Dávid.

Neprípustné zasahovanie

Vedome šírené dezinformácie považuje za neprípustné zasahovanie Ruskej federácie do volebného procesu v SR, ktorá ako nezávislý, suverénny a demokratický štát zaručuje svojim občanom spravodlivý a transparentný priebeh volieb.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico o rokovaniach
  2. Pošliapanie spravodlivosti

Podkopáva vzájomné vzťahy

Rezort slovenskej diplomacie zároveň vyzval Ruskú federáciu, aby prestala s dezinformačnými aktivitami namierenými proti Slovensku. Pripomína, že takéto konanie podkopáva vzájomné vzťahy a je tiež v rozpore s princípmi medzinárodných vzťahov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neprípustné zasahovanie Ruskej federácie do našich volieb: Slovensko už podniklo prvé kroky

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php