eReport.sk
Pavel hovorí o ukrajinskom protiútoku
Český prezident Petr Pavel, foto:tasr

Pavel o svojom víťazstve: V tejto voľbe vyhrala pravda, dôstojnosť a pokora!

Pavel o svojom víťazstve. Nevidím víťazov či porazených, v týchto voľbách vyhrali hodnoty ako sú pravda, dôstojnosť a pokora. Som pripravený ich na Pražský hrad vrátiť. Povedal to Petr Pavel na tlačovej konferencii vo svojom volebnom štábe.

Pavel o svojom víťazstve

Poďakoval sa všetkým, ktorí ho volili, ale aj tým, ktorí ho nevolili, ale prišli k voľbám. Ocenil, že im záleží na demokracii. „Rozumiem tomu, že sa mnohí cítia sklamaní, že ich favorit nevyhral. Ale v tejto krajine nevidím víťazov či porazených voličov, ale vyhrali hodnoty ako sú pravda, dôstojnosť a pokora,“ dodal s tým, že je pripravený ich vrátiť na Pražský hrad.

Víťazstvo pravdy a dôstojnosti, hovorí Pavel

Ale nezvládnem to sám,“ povedal s tým, že je potrebné presvedčiť všetkých, že návrat k týmto hodnotám pomôže zlepšiť kvalitu života v Česku. „Vy ste mi dnes pomohli urobiť prvý krok na ceste k zmene“ doplnil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Česko volí prezidenta
  2. Voľby v Českej republike
  3. Belousovová o návšteve holandského kráľa
  4. Je dobojované!

Podľa Pavla by občania mali chcieť, aby v ČR nebola „blbá nálada“ ako to kedysi povedal Václav Havel, ale aby Česko bolo republikou pohody. „Myslím si, že na to máme a že to dokážeme,“ uviedol budúci český prezident. „Za úspech vykonávania funkcie prezidenta budem považovať len náš spoločný úspech,“ doplnil na záver.

Druhý český prezident z priamej voľby

Petr Pavel bude v poradí druhým prezidentom, ktorého si občania ČR zvolili v priamej voľbe. Prvýkrát si Česi vyberali hlavu štátu v roku 2013, predtým ho volil parlament.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pavel o svojom víťazstve: V tejto voľbe vyhrala pravda, dôstojnosť a pokora!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti