eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto:tasr

VIDEO Čaputová o Ficovom obvinení: Trestné stíhanie opozičného politika je citlivým testom demokracie

V dnešných doobedných hodinách bol expremiér a opozičný líder Robert Fico vypovedať na policajnom prezídiu v Bratislave. Šéf strany Smer-SD čelí spolu s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom a advokátom Marekom Parom čelia obvineniu zo založenia zločineckej skupiny.

Dôvodom vznesenia voči opozičným politikom majú byť tlačové konferencie na ktorých prišlo k prezradeniu daňového tajomstva v prípade údajných daňových podvodov súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) a exprezidenta a zakladateľa vládnej strany Za ľudí Andreja Kisku.

Čaputová reaguje na Ficovo obvinenie

Prezidentka SR Zuzana Čaputová rešpektuje postup orgánov činných v trestnom konaní. Uviedla to v súvislosti s obvinením expremiéra a šéfa Smeru-SD Roberta Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka počas minulého týždňa. Zdôraznila, že je potrebné počkať na ďalšie procesné úkony. Politicky komentovať takéto procesy podľa nej nie je vhodné.

Spolu s celou verejnosťou budem pozorne sledovať ďalší postup vyšetrovania. Tu nie je miesto na konšpirácie, ani politické divadlo.

Zuzana Čaputová o trestnom stíhaní Roberta Fica.

Avšak, na sociálnej sieti sa napriek tomuto tvrdeniu prezidentka k obvineniu Roberta Fica vyjadrila: „ Každé trestné stíhanie opozičného politika je pre krajinu citlivým testom demokracie. Keď sa má pred súd postaviť bývalý premiér, platí to dvojnásobne. V tomto teste obstojíme len vtedy, keď každý jeden krok prebehne striktne v súlade so zákonom,“ uvádza prezidentka.

Prezidentka: Budem pozorne sledovať ďalší postup vyšetrovania

Spolu s celou verejnosťou budem preto pozorne sledovať ďalší postup vyšetrovania. Tu nie je miesto na konšpirácie, ani politické divadlo. Slovensko nie je totalita a rozsudky súdov nie sú dané vopred. Robert Fico má k dispozícii všetky právne prostriedky na to, aby sa mohol účinne brániť.“

Foto: fb/zuzanacaputova

Fico sa podľa Čaputovej bráni politickými útokmi: „To, že sa rozhodol brániť politickými útokmi, zodpovedá jeho politickému štýlu. Postavil ho na hľadaní nepriateľov a diskreditácii tých, ktorí mu stoja v ceste. Takéhoto ho poznáme a takto chce, aby sme o veciach premýšľali. Jeho hru však odmietam. Je založená na lži a oslabuje dôveru v spravodlivosť. To posledné, čo orgány činné v trestnom konaní teraz potrebujú, sú tlaky od politikov,“ dopĺňa prezidentka Čaputová na sociálnej sieti.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico (Smer-SD)
  2. Pavol Slota
  3. chata
  4. Zľava prezidentka Zuzana Čaputová, prešovský župan Milan Majerský a primátorka Prešova Andrea Turčanová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová o Ficovom obvinení: Trestné stíhanie opozičného politika je citlivým testom demokracie

Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti