eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD)
Robert Fico (Smer-SD). Foto: tasr

VIDEO Expremiér Fico vypovedá na NAKA: Ako poškodený vystupuje aj známy prokurátor

AKTUALIZOVANÉ NAKA obvinila expremiéra Roberta Fica a bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka zo zosnovania a založenia zločineckej skupiny, ktorej činnosťou podľa uverejnených informácií zo spisu malo byť vyzradzovanie daňových tajomstiev a iných utajovaných skutočností. Zásadnú úlohu malo pri tom hrať organizovanie tlačových konferencií a písanie príspevkov na sociálnej sieti, ktoré majú tvoriť aj veľkú časť uznesenia k celému prípadu.

Obvinený expremiér a líder Smeru-SD Robert Fico prišiel v utorok doobeda vypovedať na policajné prezídium v Bratislave.

V prípade exministra bude rozhodovať Najvyšší súd

Žiadosťou prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry o vzatie poslanca parlamentu Fica do väzby by sa mala Národná rada (NR) SR zaoberať vo štvrtok (28. 4.). Prípadné väzobné stíhanie poslanca NR SR je možné až po súhlase parlamentu a rozhodnutí súdu. Kaliňáka polícia aj zadržala, o jeho vzatí do väzby už rozhodol i Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, obvinený podal sťažnosť.

Zdroj: video:yt/eReport

V utorok ráno prišiel na zopár minút do budovy policajného prezídia aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör. „Dnes sú naplánované viaceré procesné úkony vo viacerých veciach. S Norbertom Bödörom. absolvujeme jednoduchý úkon, ktorý by som nerád špecifikoval,“ povedal jeho obhajca Michal Mandzák. Norbert Bödör. svoju krátku prítomnosť na policajnom prezídiu nechcel komentovať.

Poškodený Špirko?

Na policajné prezídium prišiel aj prokurátor Vasiľ Špirko. V prípade zadržania advokáta Mareka Paru vystupuje Špirko ako poškodený a podľa vyšetrovateľa ho chceli zdiskreditovať aj pomocou Paru. 

Zdroj: video:yt/eReport

Bude vás zaujímať:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.
  2. Eurokomisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľské otázky a rodovú rovnosť Věra Jourová.
  3. chata


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Expremiér Fico vypovedá na NAKA: Ako poškodený vystupuje aj známy prokurátor

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti