eReport.sk
Obíde Fica?
Prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto:tasr

Šeliga pripravil obžalobu Žilinku. Prezidentka to víta a je odhodlaná podať návrh na disciplinárne stíhanie!

Čaputová je samostatná. Prezidentka SR Zuzana Čaputová chce konať. Urobí tak ale až vtedy, keď si bude istá, že návrh uspeje. Pre TASR to uviedol hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, podľa ktorého prezidentka priebežne sleduje, či nedošlo k naplneniu dôvodov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke Anna Belousovová a obrázok Zuzany Čaputovej, ktorý zverejnila pod svojim statusom
  2. Zbláznili sme sa?
  3. Obíde Fica?
  4. Žilinka vracia Hegerovi úder

Podpredseda strany Za ľudí a poslanec parlamentu Juraj Šeliga v stredu informoval, že doručil prezidentke podnet na podanie disciplinárneho návrhu voči Žilinkovi. Strižinec uviedol, že Kancelária prezidentky Šeligov podnet zaregistrovala. 

Čaputová je samostatná

„Tak, ako v iných veciach, aj vo veci generálneho prokurátora Žilinku koná prezidentka samostatne a iniciatívne,“ podotkol hovorca hlavy štátu.

Nuž, autorku textu by zaujímalo napríklad v ktorých. Keďže Zuzana Čaputová väčšinou nevie aké sú jej kompetencie. Alebo v rozpore s textom Ústavy SR tvrdí, že ich nemá.

Napríklad ako vrchný veliteľ OZ SR pred celoplošným testovaním, ktoré zapríčinilo tisíce mŕtvych, vyhlasovala, že ona toto „najväčšie armádne cvičenie“ zastaviť nemôže.

Ako kedy

Pri referende sa obrátila na Ústavný súd SR. Pri migoch najprv vyhlasovala, že ona nevie, čo je závažná otázka zahraničnej politiky. A môžu to teda objasniť len ústavní právnici. Nakoniec netrebalo ani ústavných právnikov. Odvolaná vláda podpísala medzinárodnú dohodu o darovaní a bolo.

Komu vyhovuje

Až na to, že obaja právnici Čaputová i Šeliga, by mali vedieť, že takú zas musí SCHVÁLIŤ parlament. Takže odvolaná vláda porušila nielen Ústavu SR a ďalšie zákony, ale to je „úplne ok.“

Pani prezidentka sa pritom bola i vyjadrila, že odvolanú Hegerovu vládu, nahradí úradníckou, len ak by vážne zlyhala. Je PORUŠENIE ÚSTAVY SR A ZÁKONOV nevážnym zlyhaním?

Žilinka

Pritom, nech sa Čaputová a členovia odvolanej vlády snažia vermoc, okrem invektív a fabulácií ešte nik z nich nepredložil na stôl dôkazy, že generálny prokurátor SR už niekedy porušil zákon, či Ústavu SR.

Argument o nadužívaní §363 kríva na jednej nohe. Navyše Maroš Žilinka preukázal, že ho nevyužíva nadmerne.

„V roku 2022 tento podiel predstavoval za Slovenskú republiku 13,65 %. V roku 2021 bol tento podiel 13,95 %, v roku 2020 to bolo 16,25 %, v roku 2019 dokonca 19,26 %, v roku 2018 predstavoval 18,44 %, v roku 2017 išlo o 18,45 % a v roku 2016 to bolo 15,13%,“ uviedol Žilinka v minulosti.

Šeliga

Šeliga v tejto súvislosti avizoval, že detaily o konkrétnych skutkoch, za ktoré by mal byť Žilinka disciplinárne stíhaný, v tejto chvíli zverejňovať nebude, keďže materiál má k dispozícii prezidentka.

363

„Ide však o skutky, ktoré súvisia s rozhodnutiami generálneho prokurátora podľa paragrafu 363 Trestného poriadku, riadiacimi krokmi generálneho prokurátora a verejnými výrokmi generálneho prokurátora Žilinku,“ priblížil. Poslanec verí, že prezidentka sa stotožní s jeho argumentáciou a disciplinárny návrh podá.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga pripravil obžalobu Žilinku. Prezidentka to víta a je odhodlaná podať návrh na disciplinárne stíhanie!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti