eReport.sk
Slušnosť a dobro
Prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto:tasr

Čaputová, ktorá mohla zabrániť celoplošným testovaniam, si zaspomínala na obete pandémie

Budú sa kompetentní zodpovedať? Kým hlava štátu sa dodnes nevyjadrila k závažnej štúdii, ktorá priniesla dôkazy o tom, že počas pandémie covidu nemuselo na Slovensku zomrieť tisíce a a tisíce ľudí, ak by neboli vo vláde absolútne nekompetentné osoby, mnohé s podvodne získaným vzdelaním, generálny prokurátor SR zdá sa nezabudol. Na sociálnej sieti informoval o začatí trestného stíhania. Zuzana Čaputová si na Facebooku na obete aspoň zaspomínala.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bláznivý Apríl?
  2. Čaputová v patovej situácii
  3. Aj o Kubinovi..
  4. Bol to iba hoax?

GP SR

„Generálna prokuratúra Slovenskej republiky na základe viacerých otázok médií v súvislosti s dnešným Dňom obetí pandémie COVID – 19 potvrdzuje, že prokurátor Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky dňa 20. januára 2023 začal trestné stíhanie,“ uviedol Žilinka.

Trestné stíhanie

„A to vo veci trestných činov marenia úlohy verejným činiteľom a všeobecného ohrozenia. Pre podozrenie, že pri manažmente pandémie COVID – 19 v období rokov 2020 až 2022 došlo k nesprávnym postupom a rozhodnutiam.

Taktiež k prijímaniu, či opomenutiu prijatia opatrení zo strany verejných činiteľov, v rámci výkonu ich právomocí. Tie mali mať za následok neodôvodnene zvýšenú úmrtnosť, ktorej u najmenej 21 000 osôb bolo možné zabrániť,“ informoval generálny prokurátor SR.

Čaputová

Ktorá doteraz úplne ignoruje danú štúdiu, si dnešný den pripomenula na sociálnej sieti takto:

„Presne pred troma rokmi bol na Slovensku zaznamenaný prvý potvrdený prípad ochorenia COVID-19. Odvtedy si pandémia nového koronavírusu u nás vyžiadala viac než 21-tisíc ľudských životov. Stratili sme blízkych, členov rodiny, priateľov a kolegov. V dnešný pamätný Deň obetí pandémie COVID-19 si na všetkých. Ktorí nás opustili ale aj na ich najbližších spomíname.

Hoci máme najhoršie za sebou, pandémia ešte stále nie je uzavretou kapitolou: každý deň sa vyskytujú nové prípady COVID-u, ešte stále na toto ochorenie zomierajú ľudia.

Dnešný deň je príležitosťou uctiť si pamiatku obetí pandémie. A zároveň znova sa poďakovať lekárkam a lekárom, sestrám a zdravotníckemu personálu. Za ich ochotu pomáhať, obetovať svoj čas, energiu či zdravie počas covidovej krízy.“

O tom, že by bolo možno vhodné aj zistiť, prečo si u nás pandémia vyžiadala až toľko obetí, nepadlo z úst hlavy štátu opäť ani slovo.

Testovanie

Pripomeňme si, že daná štúdia okrem iného poukázala i na to, že ľudia začali na Slovensku vo veľkom zomierať po „SNP1 a SNP2,“ teda Matovičových kolách celonárodného testovania.

Pričom viacero lekárov sa od začiatku vyjadrovalo, že nahnať v zime tisíce ľudí, spolu zdravých i mŕtvych, nie je nielenže rozumné, ale ani správne. A varovali, tak Matoviča, ako prezidentku, že následky môžu byť desivé.

Budú sa kompetentní zodpovedať?

Žiaľ, mali pravdu. Ale veď nevadí, Marek Krajčí, si na národe spravil štúdiu pre zahraničný výskum.

Aj keď Zuzana Čaputová už pred testovaním oznamovala, že mu nevie nijako zabrániť, a že len dúfa, že na všetkých sa dostane, nebola to pravda. Keďže išlo o „najväčšie armádne cvičenie v dejinách Slovenska.“

A pani prezidentka je (aspoň teda podľa Ústavy SR) vrchnou veliteľkou Ozbrojených síl SR, Stačil jej teda pokyn. A Slovensko by sa húfne netestovalo.

Otázkou zostáva, koľko životov z tých, na ktorých si dnes zaspomínala, mohla a mala zachrániť?

Zdroj: FB Z.Č, M. Ž.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová, ktorá mohla zabrániť celoplošným testovaniam, si zaspomínala na obete pandémie

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie