eReport.sk
Redaktorke RTVS sa vyhrážajú smrťou.
Prezidentka Zuzana Čaputová si odrazu spomenula, že existujú i iné média ako iba mainstreamové. Aj tie alternatívne, ktorým ona a jej podobní dali nálepku konšpiračné, sú podľa nej odrazu "súčasťou krvného obehu demokracie". Repofoto: rtvs

Rozhodnutie Ústavného súdu jej nestačí: Čaputová ide Žilinkovi po krku!

Prezidentka Zuzana Čaputová nevylúčila, že podá disciplinárny podnet na generálneho prokurátora Maroša Žilinku. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy uviedla, že v odôvodnení rozhodnutia Ústavného súdu (ÚS) SR v súvislosti s paragrafom 363 Trestného poriadku sú aj vety, ktoré môžu byť podkladom pre takéto podanie. Podľa vlastných slov to ešte bude zvažovať.

Rozhodnutie Ústavného súdu jej nestačí

„Opäť sa budem pozerať na križovatku, či podám alebo nepodám disciplinárny návrh, chcela som si počkať na rozhodnutie ÚS,“ uviedla hlava štátu s tým, že sa chce ešte do hĺbky pozrieť na písomné odôvodnenie rozhodnutia ÚS. Ten podľa jej slov konštatoval, že samotný paragraf nie je v rozpore s Ústavou SR, no nepozeral sa na aplikačnú prax zo strany šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR. „To ani nebolo predmetom konania,“ poznamenala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prípad tiež odobral Krajskej prokuratúre v Bratislave
  2. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  3. Bola to smršť nahnevaných slov!
  4. Bojovník Juraj nikam neodchádza
  5. Vyštudovaná bábkoherečka objasňuje právo
  6. Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO

Čaputová ide Žilinkovi po krku

Ak sa teda polemika v tejto veci posunie smerom k tomu, či bol alebo nebol postup generálneho prokurátora v súlade so zákonmi, zváži svoje rozhodnutie. „Na túto otázku môže dať odpoveď Najvyšší správny súd (NSS) SR, ktorý je disciplinárnym súdom aj voči generálnemu prokurátorovi,“ doplnila prezidentka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozhodnutie Ústavného súdu jej nestačí: Čaputová ide Žilinkovi po krku!

Odoberať
Upozorniť na
26 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie