eReport.sk
Bola to smršť nahnevaných slov!
Andrej Danko a jeho SNS žiadajú od prezidentky zverejniť zoznam pasažierov v lietadle, ktorí s ňou boli na návšteve v Kanade a USA. Foto: tasr

SNS: Ústavný súd rozhodol správne, paragraf 363 je dôležitým nástrojom kontroly OČTK


Mimoparlamentná SNS víta rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR o paragrafe 363 Trestného poriadku. Podčiarkla význam paragrafu ako posledného nástroja na zachovanie kontroly pri porušovaní procesných pravidiel v trestnom poriadku.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  2. Nový minister v tom má jasno
  3. Prípad tiež odobral Krajskej prokuratúre v Bratislave
  4. Kde je pani prezidentka?

Dobré rozhodnutie

„Paragraf 363 je posledným nástrojom na zachovanie kontroly pri porušovaní procesných pravidiel v Trestnom poriadku. Je nevyhnutným paragrafom preto, aby prokurátor ako monokratický orgán strážil zákonnosť v trestných procesoch,“ uviedla SNS.

Dvojtvárnosť Čaputovej

Podľa strany sa pri rozhodnutí ÚS ukázala dvojtvárnosť ľudí okolo prezidentky Zuzany Čaputovej. „Na jednej strane, keď v minulosti paragraf 363 potrebovali, tak ho podporovali, a keď ho začal používať generálny prokurátor Maroš Žilinka, tak ho začali kritizovať,“ dodala SNS.

Ústavný súd SR v stredu rozhodol, že paragraf 363 Trestného poriadku nie je v rozpore s Ústavou SR, keď nevyhovel návrhu skupiny poslancov a prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorí paragraf na súde napadli.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SNS: Ústavný súd rozhodol správne, paragraf 363 je dôležitým nástrojom kontroly OČTK

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne