tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdroj: tasr

Čaputová opäť kritizuje Hegera a spol. Nepáči sa jej prístup vlády k očkovaniu seniorov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová očakávala ústretovejší prístup pri riešení situácie seniorov, ktorí sa nedostali k odmene za očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Uviedla to v reakcii na list od premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), podľa ktorého sa mohli všetci občania dostať k vakcíne v krátkom čase a v blízkosti svojho bydliska. 

„Vzhľadom na predchádzajúce vyjadrenia členov vlády k očkovaciemu bonusu prezidentka očakávala ústretovejší prístup. Bolo by na mieste, aby vláda našla riešenie, ktoré bude spravodlivé aj voči tým, ktorí nie vlastnou vinou nemali k očkovaciemu bonusu prístup,“ uviedol pre TASR hovorca prezidentky Martin Strižinec. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister financií Igor Matovič
  2. Minister zdravotníctva Českej republiky Vlastimil Válek.
  3. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  4. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  5. Zuzana Čaputová

Volajte call centrum

Hlava štátu na problém s očkovacím bonusom upozorňovala opakovane. Premiér reagoval, že úlohou očkovacieho bonusu nebolo riešiť životné situácie. „Zámerom opatrenia bolo dosiahnutie výhradne medicínskych cieľov, a to ochrany zdravia a života našich občanov,“ skonštatoval v liste. Nastavenie príslušnej legislatívy odrážalo podľa neho možnosti hroziacej ďalšej vlny ochorenia COVID-19 a zároveň sledovalo nevyhnutnosť zabezpečenia najvyššej miery imunizácie rizikovej skupiny obyvateľstva. „Nie je možné vnímať očkovací peňažný bonus ako formu kompenzácie, alebo dokonca odškodnenia za nemožnosť splniť zákonom nastavené podmienky,“ podotkol Heger. Zároveň poukázal na to, že vláda dvakrát predĺžila lehotu, v rámci ktorej bolo možné uplatniť si nárok na finančnú prémiu za očkovanie.

Rezort financií v júli pre TASR uviedol, že nevidí objektívne dôvody na akékoľvek zmeny pravidiel v rámci očkovacieho bonusu. Podmienky podľa neho boli nastavané veľmi ústretovo. Zdôraznil pritom, že v rámci očkovacieho bonusu sa celkovo vyplatilo vyše 243 miliónov eur. Seniorom, ktorým odmena neprišla a majú na ňu nárok, odporúča obrátiť sa na call centrum finančnej správy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová opäť kritizuje Hegera a spol. Nepáči sa jej prístup vlády k očkovaniu seniorov

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku