tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdroj: tasr

Čaputová ďakuje všetkým, ktorí oznamujú korupciu: Je to nová kultúra odvahy!

Prezidentka sa stretla s predsedníčkou Úradu na ochranu oznamovateľov Zuzanou Dlugošovou. O stretnutí informovala na sociálnej sieti. Vyzdvihla odvahu oznamovateľov i to, že je tento úrad apolitický.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Anna Belousovová ako prvá podpredsedníčka SNS na fotografii z marca 2010.
  2. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  3. Emeritný sudca Ján Drgonec, odborník na Ústavné právo
  4. Guvernér NBS Peter Kažimír.
  5. Sudkyňa a členka Súdnej rady SR Marcela Kosová
  6. Robert Fico, opozičný líder, expremiér
  7. Zuzana Čaputová počas príhovoru po pochode za odsúdenie nenávisti voči LGBTI komunite v Bratislave 14. októbra 2022.

„Ak vidíte korupciu, nebojte sa ozvať. Už rok tu máme Úrad na ochranu oznamovateľov, ktorý nespadá pod žiadny rezort, je politicky nezávislý a podáva pomocnú ruku tým, ktorí oznámia korupciu a iné nekalé praktiky,“ uviedla na sociálnej sieti Čaputová.

Nová kultúra

„Je dôležité, aby lídri verejných inštitúcií podporovali otvorenú komunikáciu vo svojich úradoch, podporili kultúru ozývania sa a poctivých oznamovateľov, ktorí poukážu na porušovanie zákona,“ podotkla prezidentka.

Očista a odvaha

„Ozvať sa a oznámiť korupciu je akt občianskej odvahy. Vo verejnej správe je to obzvlášť dôležité, pretože odvážni úradníci tak chránia verejné zdroje a prispievajú k dôležitej očiste našej spoločnosti,“ uzavrela Čaputová.

Vďačnosť

„Dnes nás v Prezidentskom paláci prijala hlava štátu Zuzana Čaputová, ktorá bola zvedavá, ako sa nám prvý rok fungovania darilo. Informovali sme ju o našich aktivitách, prípadoch a výzvach, ktorým čelíme. Teší nás, že agendu ochrany oznamovateľov a činnosť nášho úradu vníma aj prezidentka ako dôležitý nástroj v boji proti korupcii a nekalým praktikám,“ napísal k stretnutiu Úrad na ochranu oznamovateľov.

Odmena

Aj keď je Úrad apolitický a nezávislý od politikov, jeho predsedníčka Dlugošová dostala minulý rok odmenu vo výške 2 700 eur. Rozhodla o tom Hegerova vláda.

„Predsedníčka Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti dostane mzdu vo výške platu poslanca Národnej rady SR, teda 3 276 eur. Na stredajšom rokovaní vlády to schválili ministri. Predsedníčke úradu bola tiež odsúhlasená aj mesačná paušálna náhrada na pokrytie nevyhnutných výdavkov a osobných výdavkov súvisiacich s vykonávaním funkcie v sume 50 percent platu, teda 1 638 eur,“ informoval v minulosti portál 24.sk

Zdroj: 24.sk, Fb Z. Čaputová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová ďakuje všetkým, ktorí oznamujú korupciu: Je to nová kultúra odvahy!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku