eReport.sk
Adventný veniec. Foto: shutterstock

Čaputová zaželala občanom: Nech vám prvá adventná nedeľa prinesie pokoj

Advent, ktorý sa v nedeľu začal, vníma prezidentka SR Zuzana Čaputová ako obdobie, počas ktorého majú ľudia príležitosť prehĺbiť v sebe i v ľuďoch okolo nich lásku k blížnemu, súcit, pochopenie a ľudskosť. Uviedla to na sociálnej sieti pri príležitosti adventného obdobia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Emeritný sudca Ján Drgonec, odborník na Ústavné právo
  2. Zuzana Čaputová v sociálnej výdajni v bratislavskej Petržalke.
  3. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie.
  4. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Podľa prezidentky ide o hodnoty, ktoré v tieto dni potrebujú dostať najviac priestoru. „Azda nikdy sme si neželali s takou naliehavosťou ako tento rok, aby blížiace sa Vianoce boli sviatkami pokoja, mieru a lásky – pre nás aj pre našich blízkych, pre všetkých ľudí na Slovensku, pre trpiacich v susedstve za našimi hranicami či kdekoľvek na svete,“ povedala Čaputová.

Hlava štátu si praje, aby prvá adventná nedeľa priniesla ľuďom pokoj a „plameň sviečok nech je pre všetkých svetlom nádeje“.

Zdroj: fb/zcaputova

Prvou adventnou nedeľou, ktorú slávia kresťania 27. novembra, sa začalo pre veriacich rímskokatolíckej cirkvi, evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) i ďalších kresťanov štvortýždňové obdobie duchovnej prípravy na slávenie sviatku Narodenia Pána.

Symbolom duchovnej prípravy na slávenie Vianoc – adventu – je v kresťanskej cirkvi adventný veniec so štyrmi sviečkami. Tie sa zapaľujú postupne počas štyroch adventných nedieľ. Najčastejšie sú sviečky tmavomodré alebo fialové, symbolizujúce liturgické farby adventných nedieľ.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová zaželala občanom: Nech vám prvá adventná nedeľa prinesie pokoj

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti