tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vladimír Pčolinský Foto: tasr

Bývalý šéf SIS Pčolinský: Sankcie mali byť brutálne!

V noci na piatok oznámila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, že sa Európska únia dohodla na sankciách voči Rusku. Predstavitelia si od nich sľubujú, že zasiahnu 70 % ruského bankového trhu a kľúčové štátne spoločnosti.

„Balík silných a cielených sankcií schválených dnes v noci ukazuje ako veľmi je Európska únia zjednotená,“ tvrdila na sociálnej sieti von der Leyenová. Nie všetci si však myslia, že sú takéto sankcie voči Rusku, ktoré momentálne vojensky operuje na Ukrajine, postačujúce.

Na Ukrajine zúri vojenský konflikt. EǓ uvalilo na Rusko sankcie. – Foto: tasr/AP

Pri tak brutálnej a rozsiahlej agresii Ruska proti Ukrajine by aspoň tie sankcie mali byť brutálne, keď sa na viac medzinárodné spoločenstvo nezmôže. Rusko nemôže mať finančné zdroje na nekonečnú okupáciu Ukrajiny. Tak ako ich nemal ZSSR na Afganistan,“ myslí si bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský, ktorý sa po obvinení z korupcie vzdal postu šéfa tajnej služby. Neskôr mu boli obvinenia zrušené.

Po prísnejších sankciách volá aj vicepremiérka Veronika Remišová. „EÚ by mala prijať najtvrdšie možné sankcie voči Rusku. Budú bolieť každého, ale Rusko spôsobuje už teraz obrovské škody, nielen hospodárske, ale hlavne škody na nevinných životov,“ zdôraznila ministerka pre inovácie. „Neostáva nám nič iné ako byť spoločne silní, aby si na nás netrúfli. Slabosť a ustupovanie iba posilnili Hitlera v 1938 a taký istý efekt to má teraz na Putina,“ myslí si Remišová.

Čítajte viac:

  1. Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj
  2. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
  3. Ľudia opúšťajú Ukrajinu v pohraničnej maďarskej obci Lónya v piatok 25. februára 2022.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalý šéf SIS Pčolinský: Sankcie mali byť brutálne!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku