eReport.sk
Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj
Kombosnímka ruského prezidenta Vladimira Putina (vľavo) a ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenskeho. Foto: tasr/ap

Zelenského poradca: Ukrajina je pripravená rokovať s Ruskom o neutralite

Kyjev je podľa slov poradcu ukrajinského prezidenta Mychajla Podoľaka pripravený rokovať s Ruskom o neutralite; žiada však bezpečnostné záruky. TASR o tom informuje na základe piatkových správ stanice BBC a agentúry Unian.

Ukrajina podľa Podoľaka vždy mala priestor na rozhovory a má ho aj teraz – keď Rusko začalo totálnu inváziu. „Túto vojnu je potrebné ukončiť. Tieto bojové kroky je potrebné zastaviť,“ povedal Podoľak.

Moskva podľa poradcu ukrajinského prezidenta vyjadrila záujem o rozhovory. „Ak chcú o neutralite hovoriť oni, u nás nie je strach pred takými rokovaniami,“ povedal. Otázka je však podľa neho v tom, kto a ako môže zaručiť bezpečnosť Ukrajiny a naplnenie dohôd zúčastnenými stranami.

Ukrajina: Rusi zasiahli 33 civilných objektov

Predstaviteľ ukrajinského ministerstva vnútra v piatok vyhlásil, že ruská armáda za uplynulých 24 hodín zasiahla 33 civilných objektov. Pri úderoch podľa neho zomreli aj dve deti. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Rusi tvrdia, že neútočia na civilné objekty, ale za uplynulých 24 hodín bolo zasiahnutých 33 civilných objektov,“ povedal pre Reuters Vadym Denysenko.

Ruské ministerstvo obrany v piatok uviedlo, že zničilo 118 objektov ukrajinskej vojenskej infraštruktúry. Okrem toho údajne zničilo 18 tankov a obrnených vozidiel. Informovala o tom agentúra DPA.

Obe správy nebolo možné nezávisle overiť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenského poradca: Ukrajina je pripravená rokovať s Ruskom o neutralite

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti