tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľudia opúšťajú Ukrajinu v pohraničnej maďarskej obci Lónya v piatok 25. februára 2022.
Ľudia opúšťajú Ukrajinu v pohraničnej maďarskej obci Lónya v piatok 25. februára 2022. Foto: tasr/ap

Na ukrajinsko-maďarských hraniciach sa vytvárajú dlhé kolóny. Ľudia prechádzajú aj peši

Na všetkých piatich ukrajinsko-maďarských hraničných priechodoch je vybavovanie cestujúcich priebežné, priechody fungujú na plné kapacity, avšak na ukrajinskej strane sa už vytvorili kolóny vozidiel dlhé tri až päť kilometrov. Informuje spravodajca TASR na základe oznámenia ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa zverejneného v piatok agentúrou MTI.

„Všetci pracovníci maďarského veľvyslanectva v Kyjeve, ako aj generálnych konzulátov v Berehove a v Užhorode pracujú a poskytujú pomoc občanom Maďarska a rovnako i ostatným. Priebežne udržiavame kontakt s tamojšími zastupiteľskými úradmi a aj s Kultúrnym zväzom Maďarov žijúcich v Zakarpatskej oblasti,“ dodal šéf maďarskej diplomacie.

Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó. – Foto: tasr

Szijjártó doplnil, že jeho krajinu so žiadosťou o pomoc a vytvorenie humanitárneho koridoru pre odchod svojich občanov z Ukrajiny oslovili okrem Indie a Iránu aj Ekvádor, Izrael, Zimbabwe, Maldivy, Mongolsko a Jordánsko.

„V zmysle tejto žiadosti vpustí Maďarsko bez víz tých, ktorí sa legálne nachádzajú na území Ukrajiny. Pracovníci veľvyslanectiev ich odvezú na letisko v Debrecíne,“ povedal maďarský minister s poznámkou, že ráta sa s rastom počtu letov uvedeného letiska. Na žiadosť Ukrajiny Maďarsko zjednoduší a zrýchli odbavenie humanitárnej pomoci prechádzajúcej cez Maďarsko do Ukrajiny.

FOTO Z Ukrajiny do Maďarska smerujú občania aj pešo do obcí Barabás a Lónya

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
  2. Ľudia, ktorí utekajú pred vojnovým konfliktom zo susednej Ukrajiny, vystupujú z vlaku na železničnej stanici v poľskom meste Przemyšl v piatok 25. februára 2022.
  3. Prezidentka Zuzana Čaputová.

Zdroj: tasr

      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na ukrajinsko-maďarských hraniciach sa vytvárajú dlhé kolóny. Ľudia prechádzajú aj peši

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku