eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Mrazivé slová lekára z JIS: Koľko ľudí ešte musí umrieť?

S počtom nakazených na COVID-19 to na Slovensku momentálne nevyzerá najlepšie. Pred pár dňami sme sa dokonca prepracovali na čelo rebríčka. Za týždeň nám totiž počet infikovaných stúpol o 77 %. Odborníci predpokladajú, že časť z nich skončí v nemocnici.

„Nuž, začína nám to utešene rásť. Dokonca vedieme. Zatiaľ sú to len infikovaní, ale pravidlo je, že 7 % zavíta do nemocnice,“ upozorňuje lekár z Univerzitnej nemocnice Bratislava Jakub Hložník a pridal aj svoju nedávnu skúsenosť z jednotky intenzívnej starostlivosti. „Včera príjem na JIS. Doteraz zdravý, nefajčí, nepije, nikdy nebol na PN, štíhly muž, ročník 1974, samozrejme neočkovaný. Nakazil sa od manželky a tá v práci. Ťažký zápal pľúc. Doma saturácia 75 %. Záchrankou do nemocnice,“ opisuje primár. „Doma sa liečil Isoprinosinom. Jeho slová, „teraz sa už dám zaočkovať“. Ja už naozaj neviem, koľko ľudí musí skončiť v nemocnici a umrieť, aby ľudia pochopili, že tu nejde o biznis, ale o ich zdravie,“ dodal Hložník.

Lekár sa nedávno zviditeľnil, keď pozýval analytika Juraja Mesíka a lekára Igora Bukovského, aby prišli na covid oddelenie. „Tam za prítomnosti kamier RTVS môžeme diskutovať priamo pri pacientoch. Preberieme liečbu, ukážu nám, ako by oni liečili, môžu nastaviť prístroje atď. Žiadne demagógie v teple televízneho štúdia. Pekne nech sa ukážu v nemocnici pri lôžku pacienta,“ odkázal vtedy primár. „Snažím sa, aby ľudia pochopili, že nám, na rozdiel od zberačov lajkov, ktorí covid pacientov nevideli ani cez sklo, ale chcú sa ako odborníci pretŕčať v RTVS, ide o zdravie a životy ľudí,“ dodal lekár.

Čítajte viac:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mrazivé slová lekára z JIS: Koľko ľudí ešte musí umrieť?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti