eReport.sk
Exministri SaS Foto: facebook RS

Vidia to ružovo? Liberáli si pochvaľujú 100 dní s Hegerom: TOTO už viac nemôže byť spúšťačom krízy!

Strana SaS považuje sto dní vlády Eduarda Hegera (OĽANO) za dobrý odrazový mostík pre ďalšie trojročné vládnutie. Stanovisko strany v tejto súvislosti poskytol jej hovorca Ondrej Šprlák. Líder strany a vicepremiér Richard Sulík hovorí o väčšom čase na pokojné vládnutie, minister školstva Branislav Gröhling (SaS) zas o akcieschopnosti vlády či jej pripravenosti riešiť problémy pokojne a s rozvahou.

“Vláda Eduarda Hegera priniesla upokojenie vzťahov vnútri koalície. Som rád, že máme viac priestoru na pokojné vládnutie a nemusíme riešiť osobné spory,” skonštatoval Sulík. Podľa jeho slov to dokazuje napríklad schválenie Národnej vodíkovej stratégie či posun pri dostavbe Mochoviec. Deklaroval, že SaS bude zodpovedným a spoľahlivým partnerom v tejto vláde. Premiér Heger podľa neho svoju funkciu zvláda dobre. “Aj preto plne stojíme za touto vládou,” dodal.

Napriek optimizmu liberálov to ružovo nevyzerá:

  1. Richard Sulík (SaS) a Boris Kollár (Sme rodina)
  2. Richard Sulík, šéf SaS.

Podpredseda SaS a minister školstva Gröhling podčiarkol, že vládu čakajú nové výzvy, pričom pokojná spolupráca sa podľa neho stáva nevyhnutnou požiadavkou na dobré vládnutie. “Konštruktívna kritika či iný pohľad na vec už viac nemôže byť spúšťačom novej krízy. Považujem preto za pozitívne, že premiér Eduard Heger je človekom konsenzu,” hovorí. Za kľúčové považuje to, že pre novú vládu je prioritou aj školstvo. “Tento záväzok je nevyhnutný pre úspešnú budúcnosť Slovenska,” uzavrel.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport