eReport.sk
Nemecké parlamentné voľby.
Nemecké parlamentné voľby. Foto: tasr/ap

Exit polly z Nemecka priniesli prvé výsledky: Tesný súboj zvádzajú dve strany!

Nedeľňajšie parlamentné voľby v Nemecku sa podľa výsledkov exit pollov televízie ARD skončili nerozhodne. So ziskom 25 percent hlasov sú na prvom mieste Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) a Kresťanskodemokratická únia (CDU), informuje denník Die Welt.

Podľa exit pollu televízie ZDF však vo voľbách do Spolkového snemu zvíťazila SPD s 26 percentami hlasov a únia CDU/CSU skončila až druhá s 24 percentami.

Voliči stoja v rade vo volebnej miestnosti v Berlíne počas parlamentných volieb v Nemecku v nedeľu 26. septembra 2021. – Foto: tasr/ap

Tretí sú podľa ZDF Zelení (14,5 percenta); nasledujú  Slobodná demokratická strana (FDP) s 12 percentami hlasov, krajne pravicová Alternatíva pre Nemecko (AfD) s desiatimi percentami a Ľavica (päť percent).

Volička so slúchadlami na ušiach vhadzuje volebný lístok do urny vo volebnej miestnosti v Duisburgu. – Foto: tasr/ap

Zatiaľ čo si konzervatívna únia odchádzajúcej kancelárky Angely Merkelovej v porovnaní s voľbami v roku 2017 výrazne pohoršila o 7,9 percenta, SPD si polepšila o 4,5 percenta a Zelení získali o 6,1 percenta viac hlasov. AfD stratila 1,6 percenta a podpora FDP stúpla o 0,3 percenta. Strana Ľavica dosiahla o 4,2 percenta menej než v predošlých voľbách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V popredí hodiny a v pozadí plagáty, na ktorých sú zobrazení nemecká kancelárka Angela Merkelová a kandidát na post nemeckého kancelára z Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Armin Laschet
  2. Nemecká kancelárka Angela Merkelová s pivovým pohárom počas predvolebnej kampane
  3. Nemecký minister financií Olaf Scholz
  4. Angela Merkelová a Armin Laschet.
  5. Dav ľudí a zástava Nemecka.
  6. Annalena Baerbocková so zeleným orlom počas zjazdu nemeckej strany Zelených 27. januára 2018 v Hannoveri.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti